Ptačí homeo-kauzuistika

Druhým rokem máme hejno křepelek, jež přes léto , do podzimu snášení pilně úžasná malá vajíčka, která jsou chuťově lahodnější než slepičí a je mnohem výživnější. Je v něm např. 3 – 3,5x více D3. Asi před týdnem kolem půlnoci naše křepelky k smrti vyděsil volně pobíhající vlčák, který je chtěl sežrat a dlouho se dobýval do jejich dobře zabezpečeného obydlí. Jakub to má zachycení na nočním videu z fotopasti.  Zašli jsme do vsi za majitelem a v klidu a míru to s ním vyřešili.Psa si zabezpečil.

Na ptáčky takový útok, kdy velký pes lomcoval celým kotcem a vytrhal část kovového pletiva, zanechal následky v oblasti „psychiky“ – dalo by se říci. Projevovalo se to zejména tím, že jakmile jsme se syn nebo já byť opatrně, potichu a pomalu přiblížili k jejich chaloupce, jako když do nich střelí a všechny začaly šílet, třepetaly v panice křidélky a naráželi na pletivo (po stranách i nahoře) a při to se zraňovaly do krve a peří lítalo na všechny strany. Neuklidnily se, dokud jsme neodešli.

Zamyslel jsem se jako homeopat. V diferenciální diagnostice mi naskočila tři homeopatika. ACONITUM NAAPELUS (Oměj šalamounek), prudce jedovatá fialová kytička, STRAMONIUM (Durman), rostlinná halucinogenní droga a IGNATIA AMARA (jedovatá rostlina, jejíž český název si nevybavuji) – odstraňuje některé psychické bloky, jež se projevují zejména hysterickým chováním. Navíc je to téměř ryze ženský prostředek a křepely jsou všechny samičky, pochopitelně, aby mohly vajíčka vesele snášeti…

Tak co nasypat do jejich pítka s vodou? Zkusil jsem se vžít do té noční scény a do jejich vnímání. Na prvním místě mi vyšlo STRAMONIUM. V homeopatii (vysoko napotencovaná informace z něj) léčí následky prožité hrůzy. To, myslím, nejlépe odpovídalo příčině jejich bláznění. V lidské homeopatii je prospěšný po opilých čertech 5. prosince nebo halogenových šílenstvích 31. října u malých citlivých dětí, nebo u lidí, kteří se například topili, nebo ztratili někde v divočině. Také, bohužel, někdy po přehnaně dávkované narkóze u dětských, mnohdy zbytečných operacích – třeba mandličky… jež se dají vyléčit např. homeopaticky. Když se pak proberou, nikoho nepoznávají a chovají se podobně, jako ti vyděšení ptáčci.

ACONITUM je velmi cenný lék zejména na šokové stavy a symptomy, jenž přichází náhle. Třeba vysoká horečka. Vzpomínám na jeden případ mladé ženy. Spala a domů se vrátil její manžel, voják z povolání, úplně opilý. Zacloumal s ní a vytáhl služební pistoli, kterou jí namířil na obličej. Pak zmáčkl spoušť. Ta cvakla, ale rána nevyšla, nebyla nabitá, což rozespalá žena nevěděla. Od té doby koktala. Po dvou dávkách. 1000 v rozmezí několika měsíců koktat postupně přestala.

Podal jsem tedy STRAMONIUM 1000 v jedné dávce do pítka, tedy všem. IGNATII mám připravenou, kdyby dál hysterčily…. Ovšem, asi už ji nebudeme potřebovat. Křepelky se den ze dne zklidňují a jen trochu chvilku pobíhají a pak jsou v klidu. Každý den je to lepší. Jen jedna trochu blbne, což ty ostatní trochu plaší… Myslím, že ptáčci i vajíčka jsou pro letošek zachráněnyJ