O mně

Lebenhart.pngV roce 1980 jsem promoval na Fakultě dětského lékařství UK v Praze.

Další rok jsem strávil na vojenské ošetřovně ve Vimperku - vojenské základní služba.

Na podzim 1981 jsem nastoupil do Klatovské nemocnice na dětské oddělení jako sekundární lékař.

Po cca půl roce jsem nastoupil na dětské středisko ve Švihově. Po roce přišly další štace obvodního dětského lékaře v pošumavských vesnicích střediskových...

V roce 1983 jsem složil atestaci 1. stupně z pediatrie.

Začala mě zajímat neurologie a tak jsem se začal školit na místo ordináře pro dětskou neurologii.

Stážoval jsem na několika neurologických klinikách v Praze. Asi rok jsem pracoval jako neurolog v klatovské nemocnici, pak krátce jako dětský neurolog.

Přišel rok 1989. Otevřely se nové možnosti poznání - i v medicíně.

Začal jsem intenzivně studovat homeopatii. Postupně jsem prošel pěti základními evropskými homeopatickými systémy.

Mezitím jsem složil atestaci 1. stupně z všeobecného lékařství. Od května 1989 jsem pracoval jako praktický lékař pro děti a dospělé v Železné Rudě na Šumavě. Začal jsem postupně používat i homeopatickou léčbu.

Dále jsem se ubíral spíše duchovním směrem a poznával různá náboženství a spirituálně směry. Studoval jsem i různé bylinářské medicíny. Nejvíce mne oslovila ayurvéda. Začal jsem jezdit na Srí Lanku a poznávat tuto matku veškeré medicíny v praxi.

Na jaře 2006 jsem se zcela učinil zásadní profesní krok a vystoupil jsem z oficiálního medicínského establishmentu. Otevřel jsem si poradnu přírodní medicína v Klatovech a přestěhoval se do malé vísky nedaleko.

Několik let přednáším pro laickou veřejnost i pro lékaře o přírodní medicíně a duchovních otázkách. Postupně jsem navázal spolupráci s výtečnými léčiteli. Pořád se učím. Dva roky jsem docházel do duchovní školy... Učil jsem se alternativní onkologii od skutečných mistrů..

Od roku 1982 nepřetržitě sloužím i na lékařské službě první pomoci, abych neztratil živý kontakt s urgentní medicínou. 

Od jara 2013 vystoupil z lékařské komory pro zásadní nesouhlas s etickou i odbornou úrovní našeho zdravotnictví, což má za následek zákaz poskytování oficiálních lékařských služeb - tedy zejména služby na první pomoci. Poslední roky se stále více specializuje na autopatii a etikoterapii.

V únoru 2016 jsem po dlouhém a bolestivém zvažování opět vstoupil do ČLK. Jen proto, abych mohl dále legálně provozovat homeopatii a předepisovat homeopatika vázaná na lék. recept. Podle MZ a ČLK je homeopatie sice nevědecký obor a v podstatě nefunguje, leč může jí provozovat v naší rozkošné zemi pouze lékař při svém atestačním oboru ve zdravotnickém zařízení. A některá homeopatika (byznys SÚKLU) může předepsat jen lékař. Podotýkám, že dle všech zdravotnických oficiálních složek homeopatika neobsahují žádnou účinnou látku. Stupidita těchto pravidel je tedy zjevná...

Le.