Knihy T. Lebenharta


Svlékl jsem bílý plášť

Svlékl jsem bílý plášť.pngAnotace knihy

Tato kniha je pro odvážné a zvídavé. Pro ty, kteří se nechtějí rozhodovat podle reklamních mágů, nabízejících jednoduchá instantní řešení na cokoli. Je pro ty, kdo se rozhodli vzít kvalitu svého života do svých rukou - pro samostatně myslící jedince, kteří chtějí naslouchat svému vlastnímu rozumu i intuici. Publikace je unikátním souborem zkušeností starých mistrů a živého praktikujícího lékaře. Lékaře, který má prokazatelné výsledky, který nejen "léčí", ale umí i uzdravit. Který neléčí "nemoc", ale celého člověka, s jeho tělem i duší. Kniha je určena zdravým i nemocným. Čtenář zde najde rady, jak se udržet v kondici, objeví zajímavé souvislosti mezi psychikou a tělesným zdravím. Může také zjistit, jaká je jeho konstituce, a podle toho zvolit stravu, cvičení a další pravidla chování, která jeho konstituci posilují. Nemocný zde může odhalit pravděpodobné příčiny svého onemocnění a najít klíč k uzdravení. Součástí knihy jsou i fotonávody pro cvičení a další návody k práci s vlastním tělem i psychikou. Svými mezioborovými přesahy kniha dává základní orientaci v pojetí zdraví a nemoci v několika systémech: spojuje ayurvédu s homeopatií, s přírodní léčbou i čínskou medicínou - a přitom neopomíjí ani nejmodernější trendy klasické medicíny. MUDr. Tomáš Lebenhart připomíná starý čínský princip, kdy lékař zodpovídal za zdraví celé rodiny, byl oslavován, když rodina byla zdravá a zatracován, když někdo onemocněl. Tím, že se s námi dělí o své letité poznatky praktického lékaře, naplňuje ideu prevence a zároveň apeluje na naši osobní odpověd-nost za stav vlastního těla i duše. Svou knihou nám dává nahléd-nout do svého uvažování o zdraví člověka jako výslednici harmonického chování k sobě i okolí.

Kniha vyšla v prosinci 2010 v nakladatelství Grafia.
Objednávky: Grafia, s.r.o., Budilova 4, 301 00 Plzeň, linhartova@grafia.cz, tel. 378 771 212
Pokud si chcete knihu MUDr. Tomáše Lebenharta objednat u nakladatelství Grafia, uveďte prosím v emailu tyto informace:

 • Vaše jméno a adresu
 • Počet výtisků
 • Způsob odběru
 • Zaslat na Vaši adresu
 • Osobní odběr na adrese Grafia, Budilova 4, Plzeň
 • Osobní odběr na adrese MUDr. Tomáš Lebenhart, Vídeňská 181, Klatovy

Při zaslání poštou účtujeme dobírku + balné 90,-Kč
Cena 1 ks knihy je 250,-Kč včetně DPH.

Chcete koupit knihu ve svém regionu?

Máme pro Vás dobrou zprávu: Aktuálně je to 51 prodejen v celé republice. Protože i tam je o knihu velký zájem, doporučujeme si ji telefonicky rezervovat.

Bez pláště

Bez pláště.pngAnotace knihy
Nová kniha MUDr. Tomáše Lebenharta není čtením pro každého.

Je drsně upřímnou zpovědí lékaře celostní medicíny, který bez sebelítosti, s velkou potřebou nalézt správné a fungující řešení pro sebe i své pacienty ukazuje svůj život v průběhu několika let v plné nahotě: boj s depresí, závislost na lécích na spaní, pobyt na detoxikačním oddělení psychiatrie i vítěznou cestu k vlastnímu uzdravení.

MUDr. Tomáš Lebenhart je poctivý k sobě i ke svým pacientům. Hledá kořen nemoci, který často spočívá v destrukčním chování nemocného, a nalézá cesty, vedoucí přes homeopatii, ayurvédu, čínskou medicínu až k autopatii.

Je praktikem, který „bez pláště" předkládá osobní zkušenost s chorobami, o kterých se ve společnosti nemluví příliš nahlas a na které moderní medicína nenalézá účinný lék. Na vlastní kůži prošel dlouhým léčebným procesem se všemi jeho úskalími až k vítěznému konci. Je jedním z mála lékařů, který má odvahu promluvit o procesu uzdravování i z pohledu pacienta.

Kniha přináší inspiraci a naději - pacientům i jejich blízkým.

MUDr. Tomáš Lebenhart připomíná starý čínský princip, kdy lékař zodpovídal za zdraví celé rodiny, byl oslavován, když rodina byla zdravá a zatracován, když někdo onemocněl.

Tím, že se s námi dělí o své letité poznatky praktického lékaře, naplňuje ideu prevence a zároveň apeluje na naši osobní odpovědnost za stav vlastního těla i duše. Svou knihou nám dává nahlédnout do svého uvažování o zdraví člověka jako výslednici harmonického chování k sobě i okolí.

Kniha vyšla v listopadu 2013 v nakladatelství Grafia.
Objednávky: Grafia, s.r.o., Budilova 4, 301 00 Plzeň, linhartova@grafia.cz, tel. 378 771 212  Osobní odběr možný. Maloobchodní cena 185,- Kč.

 • Při zaslání na dobírku účtujeme na poštovné a balné dle aktuálního ceníku České pošty.
 • V případě odběru 5 a více knih je poštovné i balné ZDARMA. Objednejte i pro přátele!
 • Osobní odběr na adrese nakladatelství je možný.

Příběhy nejen z ordinace

Příběhy nejen z ordinace.pngAnotace knihy
Třetí kniha MUDr. Tomáše Lebenharta vychází vstříc častým přáním čtenářů - číst reálné příběhy, které popisují případy z jeho ordinace. Nejde ale jen o čistou kazuistiku, příběhy jsou literárně - a často vtipně - zpracovány, s osobními poznámkami, které dokreslují, že lékař je také člověk. Mnohé z příběhů mají přesah do běžného života, dávají nahlédnout, jak nemoc vzniká i odchází. Autor zde bez obalu mluví o svých myšlenkách při léčení, pochybnostech i boji se zavedným systémem a s pasivním přístupem pacienta k vlastnímu zdraví. Dodává odvahu těm, kteří se rozhodnou jít vlastní cestou, jakkoli je nelehká. Výběr je doplněn historkami, které dokreslují autorův profesní i osobní život.

MUDr. Tomáš Lebenhart je poctivý k sobě i ke svým pacientům. Hledá kořen nemoci, který často spočívá v destrukčním chování nemocného, a nalézá cesty, vedoucí přes homeopatii, ayurvédu, čínskou medicínu až k autopatii. Jako lékař nejen léčí, ale především vede k uzdravení. Je praktikem, který „bez pláště“ předkládá vlastní názor na svět zdravotnictví, který za léta praxe v Praze i na Šumavě dokonale poznal. To, s jakou otevřeností mluví, svědčí o velké osobní odvaze i schopnosti sebereflexe. Pacientova odpovědnost za vlastní zdraví je základním stavebním kamenem těchto příběhů. Zatímco jeho první kniha měla edukativní charakter a druhá popisovala jeho vlastní boj s jednou z nejtěžších chorob - depresí, třetí je psána lehkou rukou vypravěče příběhů. A možná právě tato kniha nejsnáze najde cestu k srdci čtenáře, neboť dobře odvyprávěná historka umí pobavit i inspirovat.

Příběhy nejen z ordinace II

Příběhy nejen z ordinace II.pngAnotace knihy
Čtvrtá kniha MUDr. Tomáše Lebenharta slibuje pohled do ordinace i mysli lékaře celostní medicíny. Čtenářům bez obalu servíruje veselé i smutné příběhy pacientů, které spojuje častý střet selského rozumu se zdravotnickou mašinérií a farmakoprůmyslem. Mnohé z příběhů dávají nahlédnout, jak nemoc vzniká i odchází. Humor a odlehčení nabízí vyprávění z cest i ze Šumavy. Můžeme tak s autorem ochutnávat jídlo v oblíbených hospůdkách a sdílet jeho denní radosti i strasti. Lebenhartovým příběhům nechybí vtip a jiskra, v mnohých najdeme originální pohled na svět či sebeironii. Všemi příběhy a úvahami se ale prolíná zkušenost lékaře, jehož pestrá profesní praxe pediatra, neurologa i lékaře na záchrance nakonec vyvrcholila založením vlastní ordinace, kde již řadu let uzdravuje své pacienty pomocí ajurvédy, homeopatie, čínské medicíny a autopatie.

 • Publikace je vhodným dárkem pro každého milovníka celostní medicíny.
 • Maloobchodní cena knihy: 245 Kč
 • Formát a rozsah publikace: A5, 190 stran, pevná knižní vazba, obálka lamino
 • Termín vydání: 10. 12. 2018

Jakubovi recepty pro zdraví

Kuchařka_2.pngS radostí oznamuji, že jsem vydal svou první kuchařku.

Najdete v ní jen bezmasé pokrmy a kromě 35-receptů, také zajímavé informace o zdravém způsobu stravování. kniha má přes sto stran a spoustu barevných fotografií. Tato kuchařka je v oficiální distribuci (pět výtisků vlastní i Národní knihovna). 

Kuchařku mohu zaslat poštou. Prodejní místa jsou v Klatovech, ale přibyde Česká Třebová a další. V Klatovech to jsou:

 • Ordinace MUDr. Tomáše Lebeharta
 • Obchod ŠIWA na náměstí
 • Knihkupectví léto naproti divadlu
 • Zdravá jídelna VITALKA
 • Zdravá jídelna VLAŠTOVKA
 • Ateliér Renaty Pultarové v Opočně
 • www.baravojnarova.cz