Zdravím všechny a přeji uzdravení a nalezení potřebných informací. Je třeba však dodat, že tato Návštěvní kniha má být příjemným a užitečným  prostorem  pro výměnu názorů a sdílení starostí i radostí. Nemůže nahradit živé vyšetření a nalezení cesty k uzdravení…. Totéž se týká i mailů, jež od vás hojně dostávám. Na jednoduché dotazy rád rychle odpovím – např. mám zlomeninu kosti, co urychlí její zhojení? – atd.       Děkuji za pochopení, Le.

Komentáře

 1. 23. 5. 2024 14:31:52
  Jana J.
  Pavle

  Bože, vy máte taky zážitky...to je mi líto...na web kouknu, děkuji:-)

  • 24. 5. 2024 4:32:46
   Pavla H.
   Janě J.

   krásný sváteční den Jani, já píšu svoje zkušenosti dost otevřeně... proto, aby si z toho (možná) někdo něco vzal...ne pro vyvolání lítosti ( i když moc děkuju a srdíčkoooo). Chtěla jsem právě ještě k té "péči" v nemocnici dodat tohle...JIP - noční můra, na Silvestra po přijetí septický stav...sestry odešly slavit na šatnu,v noci jsem se nemohla dozvonit...náhodně procházející sestra mě zachránila.Primářka mě a jedné vegance tvrdila že umřem takové prý už viděla...,transfuze pod nátlakem...(ale asi byla třeba....no to beru),strava nepravidelná,strašná co do složení, výživově nedostatečná (pak vám přinesou nutridrink),Na vizitě se nic nedovím,pak donesou "léky",které mi bud nepatří !! nebo mi o nich nikdo neřekl (třeba benzodiazepiny,).Nízká hladina draslíku (zcela pochopitelně)..nasadí 6 ks Kalnorminu denně,odmítám,ale "musím"... po první tabletě mi odchází žaludek, po stížnosti mi donesou Helicid. Tak se vzepřu...táta donesl sušené meruňky, protein, vařil mi kuzu každý den, nosil jídlo....homeopatika, banány...stav se zlepšil...já dávám "školení" doktorovi na co je v žaludku nutná kyselina..už jsem naprosto vyčerpaná. Z urologie mě vyšoupnou na "doléčení" na internu pod podmínkou že si nechám udělat gastroskopii...na interně mě můj milovaný gastroenterolog nechá v klidu pár dní a jdu domů. Přeju si jedno,aby se zdravotníci dovedli vžít do pacienta a byli trochu lidští....

   • 24. 5. 2024 7:54:23
    Jana J.
    Pavle

    Krásný den Pavli, co na to říct? Já mám taky některé zážitky fuj, hlavně tedy při prvním porodu, na to asi nezapomenu nikdy. Na druhou stranu mě to dalo lekci, že si nesmím nechat nic líbit a při druhém to bylo absolutně o něčem jiném. Ale to by bylo na delší povídání. Taky když jsme s půlroční dcerou obíhali v noci pavilony v nemocnici a hledali dětské (strašný stav po očku) a nikdo (!) nám nebyl schopen poradit. A naprostý nezájem....No bylo by toho víc ale nechce se mi už na to ani myslet. Neříkám že jsou všichni takoví, ale jsou...Nejhorší mi přijde u starých lidí, kteří už nemají sílu se třeba ani ozvat, jako můj taťka když umíral a nechali ho dusit. Já tam urgovala sestru a nezájem, pak už jsem si doslova vykřičela doktorku...ale stejně ...no prostě je to na pytel. Jsem se do toho zas nějak vžila....ach jo

    • 24. 5. 2024 8:43:07
     Pavla H.
     Janě J.

     Janičko děkuju za Vaše sdílení...určitě nejsou všichni takoví a myslím že už se situace trochu zlepšuje. Taky jsem váhala jestli to napsat...prtože to člověk znovu prožívá, byť jen v duchu...ale je třeba o tom mluvit a nenechat si sr.....t na hlavu. Ale v čase oslabení a bolestí není moc síla se bránit...Je to lekce, to je fakt a co tě nezabije, to tě posílí....Tak připíjím na lepší lidi....(kdekoliv)....krásný víkend plný životadárné energie....

     • 24. 5. 2024 13:05:01
      Jana J.
      Pavle

      Moc děkuji za krásnou reakci a pripojuji se k přípitku

 2. 22. 5. 2024 14:40:51
  Dita
  Dr.med.Hamer

  Prosím o názor na knihu od Dr.med.Hamera.Zdali jste někdo četl.
  Děkuji

 3. 22. 5. 2024 11:09:09
  Pavla H.
  Nemocniční strava

  Vzhledem k tomu, jak je v mnoha nemocnicích stále pacientům předkládaná nekvalitní strava,chtěla bych tímto poprosit o podporu Margit Slimákové, a pracovní skupiny Globopolu, kteří se snaží neustále bojovat za zlepšení. V mnoha nemocnicích se to podařilo díky jejich vlastnímu zájmu - Havířov, Hr.Kr. a jiné ( na jednání s pracovní skupinou na MZ bohužel zaznělo že z jejich navrhované metodiky nepoužijí vůbec nic).A není to o penězích....Pokud tedy máte vlastní neblahou zkušenost (nebo s vašimi dětmi), Margit uvítá zaslání fotek na její mail margit@margit.cz. Kdo máte IG mrkněte na její profil...(upozornění....pohled na toto "jídlo" je někdy "na grc "). Děkuji ...konec hlášení

  • 23. 5. 2024 12:05:24
   Jana J.
   Pavle

   Tak to je krásný počin, vřele ho vítám. IG sice nemám, ale kouknu na to, třeba se to dá podpořit i jinak. A určitě až půjde manžel na tu plastiku ucha, budu vyzvídat:-)

   • 23. 5. 2024 12:45:30
    Pavla H.
    Janě J.

    Jani o jídle v nemocnici bych mohla vyprávět...měnilo se to (pravděpodobně i s tím, kdo byl ve vedení nemocniční kuchyně a také dle nutričních terapeutů). většinou je blok ve vedení nemocnice s tím, že jde o omezené finanční prostředky...ale to není pravda (viz některé nemocnice,kde se to daří..už i u nás mají třeba maminky bufetové stravování a neustálý přístup k potravinám). Já měla vždy vegetariánskou bezlepkovou a šetřicí (játra), ale nejhorší to bylo po zánětu ledviny, kdy jsem byla na JIP a nebýt tatínka, tak umřu hlady.Podrobnější info pokud chcete lze najít na blogu Margit.cz v odst. blog "Články"...o návrhu nové metodiky pro lepší stravování v nemocnicích.

 4. 22. 5. 2024 9:53:10
  Pavla H.
  Janě J.

  Jani pokud Guna nemá efekt,neznamená to podle mne že to nemusí být alergie. V tom případě bych ji možná vynechala (ale říkám jen svůj postoj) a nasadila bych ten základní kůru Poumon 15 2x denně, pak se dává před sezonou na jarní pyly Pollens 15 ( 10 kuliček 1x týdně a v sezonu 5 denně) a Pollens de graminees 15 (alergie na trávy a seno). K tomu lze přidat dle příznaků např. Allium cepa, Euphrasii (oči)....Ten čaj je od Everest ayurvéda...mohu jen doporučit - nejsme alergik,ale je i na běžnou rýmu či nekomfort sliznic třeba v zimě (přechody z tepla do zimy apod.). Nos se dá vyplachovat i mořskou vodou s obsahem Mn Sterimar (mangan je protialergický)...jestli vyplachujete obyč. vodou možná to není úplně o.k. ( i když si děláte slaný roztok...).

  • 23. 5. 2024 12:06:54
   Jana J.
   Pavle

   Tak já to zkusím, pro jistotu jsem ji obj. i na alergologii, protože má i lehkou dušnost a už je jasné, že to nemoc není. Moc moc děkuji za váš čas....

 5. 22. 5. 2024 3:22:58
  Pavla H.
  Janě J.

  Dobré ráno Jani, tu alergii bych zcela nevylučovala....prach a pyly vniknou všude, tj, je jedno v sezonu, zda jste doma nebo v lese...doma navíc roztoči aj.Taky jsou "skvělé" zkřížené alergie...teď nastupují trávy mohutně ( zkuste třeba dlouhodobě užívat Poumon histamin, na pití je dobrý čaj Dalchini.V době kdy tu byl písek, tak jsem taky cítila větší nekomfort na sliznicích (nos a ústa),jako pálení a suchost. Současný déšť je spása...hodně to spláchne a taky je sucho..

  • 22. 5. 2024 8:57:21
   Jana J.
   Pavle

   Dobré ráno Pavli, děkuji za radu, ten čaj neznám. No, je to možné, je fakt že toho pylu je dost a taky jsem doufala, že začne pršet...ale stejně si myslím, že v té přírodě by to měla horší, nevím no .. Měli jsme od pana doktora doporučenou Gunu, loni to pomáhalo, letos nic, tak právě váháme, zda to je alergie. Poumon kdysi užívala, můžu ho kombinovat s Gunou?

 6. 19. 5. 2024 9:47:16
  Jana J.
  Saharský písek

  Dobrý den, jen tak pro zajímavost, nevíte někdo o saharském písku, který se k nám dostal cca před měsícem a půl? Někde jsem slyšela, že přináší bakterie apod, někde že prý dělali rozbor a byla tam spousta hliníku...Samozřejmě nevím jestli je to pravda, ale je fakt že naše dcera má od té doby potíže. Přemýšlím, jak efektivně vyčistit dýchací ústrojí od prachu nebo případných bakterií, na které by tedy asi měly zabrat atb, které jí ale moc nepomáhají. Stravu máme ošetřenou, chodíme dýchat do lesa, proplachujeme konvičkou, děláme různé čajíky apod....ale neustále se tvoří hleny. Jestli má někdo více info k tomu písku, nebo k rychlejšímu vyčištění, budu moc ráda. Krásnou neděli přeji:-)

  • 20. 5. 2024 3:52:17
   Pavla H.
   Janě J.

   Jani, já bych to nehrotila....víte jak to je...čemu věnuju pozornost, to roste...strach je nejhorší rádce. prostě tu byl písek, už není...je možné,že zase bude, klima se mění. Co nemohu ovlivnit, to přijmu a nejlepší lék je čas. Jak říká můj přítel vedoucí lékárník a fakt machr v oboru a zastánce klasické "léčby"..."já bych počkal,až to přejde"...Ale ted vážně...začala pylová sezona, mohlo se to potencovat. ATB bere jaké a na co konrétně ? Klasická ATB ?...až poslední volba ( a vy se chcete čistit od bakterií ze Sahary)..ty v tom písku určitě nepřežily (i kdyby se tam nakrásně něco objevilo tak masové to asi nebude).mám doma písek z několika pouští, liší se barvou ...a nadýchala jsem se třeba toho ve wádí Rum při písečné bouři..a přežila bez postižení.Ještě poslední věc mě napadá...čím víc bylin, čajíků a dýchání pylů v lese...tím větší tvorba hlenu...normální reakce.Asi jsem moc neporadila....na nějaké očisty od hliníku se fakt vykašlete.

   • 21. 5. 2024 20:13:31
    Jana J.
    Pavle

    Dobrý večer Pavli, tajně jsem doufala, že napíšete:-) Myslela jsem taky i na alergii, ale ono se to venku, ani v lese nehorší. Doma i venku stejné....Tak nevím. Asi máte pravdu s tím pískem, no atb už dobrala, nepamatuji si název, ale dáváme Nux Vomica na pročištění. Je to zvláštní no...Tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet...Každopádně moc děkuji (srdíčko)

 7. 16. 5. 2024 6:49:07
  Jana J.
  Zánět středního ucha i při atb

  Pěkný den všem:-) Jaké homeopatikum by prosím bylo vhodné na zánět středního ucha? Manžel má už léta větší díru v pravém bubínku (po spontánním prasknutí) a od té doby trpí na záněty. Vyzkoušeli jsme několik homeopatik, SŠ č. 4 i 9 dle různých webů ale nic nepomáhá. Nyní bere už třetí den antibiotika a ani ty mu nezabírají. Budu vděčná za radu.

  • 17. 5. 2024 5:50:49
   Pavla H.
   Janě J.

   Dobrý den Jani,
   léčba už vzniklého zánětu je jedna věc,ale pokud tam má tu nezhojenou díru je otázka, zda se dá ještě zacelit a pokud ne,tak se víc zaměřit na prevenci. Léčbu máte už asi "v malíčku"..(stran homeo a š.s.). Audiron jak píše Mirka má dobré odezvy (ale to opět neřeší tu nezhojenou díru). Dají se najít i jiné kapky do uší přírodní,které působí i protibakteriálně (např.Phyteneo otis nebo s obsahem koloid.stříbra či propolisu). Také se starat o nosní dutinu ( např. protiinfekční sprej je s obsahem mědi (Sterimar) a posilovat celkovou imunitu....A co na to mudři...(na tu nezhojenou díru...?).

   • 17. 5. 2024 8:10:24
    Jana J.
    Pavle

    Zapomněla jsem napsat, že tyto druhé atb mu zabraly, zřejmě proto, že má silnější (1g) a po 8 hodinách. A má tedy i kapky s antibiotiky....

   • 17. 5. 2024 8:02:41
    Jana J.
    Zánět ucha-Pavle

    Dobrý den, Pavli, moc děkuji za odezvu:-) Ano, myslím, že co se týče homeo a sš, vyzkoušeli jsme asi vše. S těmi kapkami právě nevím, doktoři mu zakazují cokoli kapat, kromě antibiotických kapek při zánětu. No a kvůli té díře kdysi zvažoval operaci - myringoplastiku, ti starší, co tam tenkrát sloužili, mu říkali, že je to zbytečné, že se ten štěp neujme. Dnešní mladí lékaři mu tvrdí, že není problém. Vzhledem k tomu, že zánětů už má za sebou mnoho, a po každém se mu o něco zhorší sluch, se nakonec rozhodl, že na tu operaci půjde. Tak nevím....Teď jsem ještě zjistila že na ucho je taky Kalium Muriaticum, to jsem tedy nedávala, ale teď jak má atb, tak už téměř potíže nemá, takže to vyzkoušíme příště...

    • 18. 5. 2024 10:31:20
     Ava
     Ambulantní řešení

     Můj "ušák" je starší dr. a před roky mi bubínek naleptal s tím, že to doroste. Celoživotně záněty, mnoho samovolných perforací. Ambulantním zákrokem vše zaceleno a od té doby klid.

     • 19. 5. 2024 3:37:55
      Pavla H.
      Avě

      Dobrý den, tak to je skvělé řešení....je to vlastně logické, narušením se vyvolal hojivý proces a rána zarostla. Tím se krásně obešla ta plastika, která má taky nějaké mínusy....

     • 18. 5. 2024 15:02:43
      Jana J.
      Avě

      Tak to moc děkuji, že jste se podělila, přečtu to manželovi:-) Akorát mě překvapilo, že to bylo ambulantně, prý bude muset na narkozu, trvá to asi hodinu....

    • 17. 5. 2024 10:50:49
     Pavla H.
     Janě J.

     Jani proto jsem psala, že zásadní je otázka toho otvoru...buď se zahojí přirozeně nebo lidi chodí na tu plastiku. Po zacelení otvoru by měly záněty ustoupit.
     Muriatikum je jasná volba....tak jsem myslela že už máte taky za sebou....Ale to je jednou z možností co na záněty. Nicméně ještě z přírodních ATB lze použít s úspěchem lichořeřišnici (kdo nemá díru,tak i do ucha). I když neholduji polykomponentům,tak se udává i dobrý vliv Traumeelu jak tablety,tak prý i mastičku namazat kolem ucha...no nevím, nemám vyzkoušeno (tyto věci mě naštěstí míjí...). držím palce , pokud půjde na tu operaci...a když tak dejte vědět,zda a jak mu to pomohlo.

     • 17. 5. 2024 11:26:23
      Jana J.
      Pavle

      Pavli, ano, rozumím. Traumeel jsme dávali, i mazali a lichoř. taky. Muriatikum je snad to jediné, co jsme nezkusili, no tak pro příště"-) Děkujeme moc za podporu, čekací doba je prý nyní rok, ale dám vědět. Doufám, že to bude v pořádku.

  • 16. 5. 2024 14:45:23
   Mirka J.
   Janě J.

   Naše rodina má dobré zkušenosti s kapkami Audiron od Energy.

   • 17. 5. 2024 8:04:14
    Jana J.
    Mirce

    Mirko, děkuji:-) Kapky si tam bohužel žádné kapat nesmí, kvůli té díře. Ale samozřejmě mu to vyřídím..

 8. 16. 5. 2024 5:47:57
  Vera
  Borax MUDr Lebenhart

  Dobrý den, koupila jsem si tetraboritan z kovyachemie jen prosím, abych se ujistila , 2x denně půl moka lžičky přímo toho prášku? Manžel má zánět v kloubech , velké bolesti ramen! Po par měsících mam snížit? Moc děkuji i za vaše články Čevelová

 9. 15. 5. 2024 14:39:55
  Barbora
  Očkování

  Dobrý den,
  prosím jaké homeopatika dát dítěti (před nebo po) očkování? Očkovat budeme poprvé nejdříve v 1 roce, ale ráda bych ho nějak "očistila"... Děkuji moc!

  • 16. 5. 2024 6:24:47
   Pavla H.
   Barboře

   Dobrý den,
   zkuste si v záhlaví projít rubriku Očkování, nebo zadat přímo Detoxikace při očkování nebo Očkování dětí...(tuším že se dává Thuya). Ale raději si to ověřte.

 10. 14. 5. 2024 11:22:14
  Ava
  injekce u zubaře

  Dobrý den. Čeká mě zákrok u zubaře, který bez injekce nezvládnu. Můj zubař tvrdí, že nezná oxid grafenu...a dává mi volbu mezi MEPICAIN 3% a SEPTODONT (s adrenalinem 1:100 000).
  Nedělám si iluze o "čistotě", spíš prosím o informaci, jak připravit tělo před a očistit po možné aplikaci.
  Děkuji

  • 14. 5. 2024 13:22:53
   Jana J.
   Avě

   Dobrý den, jakože to je i v injekcích na umrtvení dásně? Tak to mě zajímá, nic o tom nevím.

   • 14. 5. 2024 22:48:21
    Ava
    v dentálních injekcích

    https://anamihalceamdphd.substack.com/p/nanotech-found-in-vaxx-also-observed?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1015IKc7X7tuTMOvVwUIhUoin1uKokRHuVzuEqQ3OBRKEomxtm_1U5qdY_aem_AfvHllrpNurV9sI1xWm2I4y5TWSPQVNlqOreysvFi7Wc1Bz20VcVxbrFr359q2x50czrZVoAjHWu_BOzbPLBCclR

    • 17. 5. 2024 8:05:10
     Jana J.
     Avě

     Děkuji

    • 16. 5. 2024 22:30:47
     Lucie
     Avě

     To mi ani neříkejte. Byla jsem na umrtvovacím zubním zákroku v úplném začátku těhotenství (tedy v době kdy jsem o těhotenství ještě nevěděla).
     Zadejte si tady na stránkách pana Dr. Lebenharta do vyhledávače "Nanomateriál oxid grafen", nebo vyhledejte v rubrice Homeopatie (příspěvěk z 16.9.2023). Je tam info o homeopatiku na detox + kontakt na pana Nováka, který Vám daná lečiva zašle. Poraďte se s ním i jak v takovémhle případě léčivo užít. Toto by mne též zajímalo. Pokud by jste info pak hodila sem byla bych vděčná.

     • 18. 5. 2024 10:51:21
      Ava
      pro Lucii

      Právě zkouším (podle dobrých doporučení na fb s dobrými ohlasy):
      https://www.ondrejuvobchudek.cz/vyhledavani/?q=Edta&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0aH1Nf1X8XINPsJiwHzF47Dwg8NokA13dKZ4m9sczeOk7cA_dqElF2qG0_aem_AU-ABc0h0JQ7h-7SxFYy_eUV9x6TkzV4UOxPZtPxdroNSz2duBTFhKQ4-zThZBINYeNxlnOH5xHoPVCnbp_3JoX0

      • 23. 5. 2024 13:01:38
       Lucie
       Avě

       Ještě doporučuji produkt c60 od firmy Bewit. Také velmi dobré ohlasy.

      • 22. 5. 2024 14:58:58
       Lucie
       Avě

       O EDTA jsem četla. Určitě dobrý nápad. Dobrý je i Nattokinase - rozpouští krevní sraženiny. Též se doporučuje v této zvláštní době. Já teď nevím, zda mohu tyto doplňky užívat v těhotenství.

Přidat komentář
Kontrolní kód