Zdravím všechny a přeji uzdravení a nalezení potřebných informací. Je třeba však dodat, že tato Návštěvní kniha má být příjemným a užitečným  prostorem  pro výměnu názorů a sdílení starostí i radostí. Nemůže nahradit živé vyšetření a nalezení cesty k uzdravení…. Totéž se týká i mailů, jež od vás hojně dostávám. Na jednoduché dotazy rád rychle odpovím – např. mám zlomeninu kosti, co urychlí její zhojení? – atd.       Děkuji za pochopení, Le.

Komentáře

 1. 4. 12. 2023 10:32:10
  Pavla H.
  Srí Lanka

  Le : ty fotky mi vyvolaly vzpomínky....z hotelového pokoje jsem měla výhled na oceán, kde nad ránem blikaly lodičky vracejících se rybářů, šumění vln a směsice vůní z vonných tyčinek, moře a zeleně okolo...Teď to bude celkem masakr s teplotami..z plus třiceti do mínus dvaceti.....u nás na Dálném Východě zatím jen -8. ale dnes aspoň to sluníčko svítí.

 2. 24. 11. 2023 8:12:10
  Jana
  Lebenhart

  Pane doktore, toť ráj na zemi... díky za fotografie:-)

 3. 23. 11. 2023 15:01:36
  Lucie
  Opakovaný výskyt aftů

  Dobrý den,
  jsem tu prvně, moc bych potřebovala poradit, co nasadit na opakovaný výskyt aftů. Dělaly se mi celé léto nonstop, někdy i víc najednou, sotva jeden odešel, udělal se další. Lokálně nic nepomohlo, nasadila jsem i komplex vitamínů B a céčko a byl chvíli klid. Ale ačkoli stále tyto doplňky beru, začaly se opět dělat. Zkoušela jsem i homeo, teď beru Mercurius solubilis 9CH. Celé léto jsem brala ŠS, bez jakéhokoli zlepšení. Poradíte mi prosím? Možná mám problém se sliznicemi obecně. Děkuji moc

  • 24. 11. 2023 10:21:14
   Pavla H.
   Lucii

   Dobrý den, většinou, když je tělo nějak "rozhozeno" (dlouhodobý stres,málo spánku, nekvalitní strava apod.). Zkuste vytipovat, co vám to vyvolá....nějaký alergen (typicky jahody,ananas,ořechy,rajčata), špatná zubní hygiena (bakterie v mezizubním prostoru), ale i nevhodná zubní pasta jak psala Radka. Mě ale zrovna ten Herbadent nedělal dobře (pálení v puse). Má několik bylin,které mohou být alergizující samy o sobě nebo v kombinaci , plus PEG 32 což je emulgátor,který mj, zvyšuje pronikání do sliznic (pokožky), takže může zvýraznit alergickou reakci. Místně by pomohl k likvidaci Actimaris či dračí krev. Jinak určitě proklepnout jídelníček, vysadit polotovary,aditiva jednoduché cukry výrazně omezit a posílit celkovou imunitu. K výplachům šalvěji či přeslička. ještě mě napadá udělat si ajurvédský došický test a zkusit respektovat svoji převažující dóšu v životním stylu a potravě.

  • 23. 11. 2023 23:11:25
   Petr D.
   Opakovaný výskyt aftů

   Na afty jsem trpěl mnoho let vždy týden na jaře a týden na podzim. Vždy mnoho aftů najednou v celých ústech i pod jazykem, nemohl jsem jíst a ani pořádně mluvit. Pomohla mi detoxikace Joalis v kombinaci s frekvenční terapií (plazmový generátor) - zásdaní úleva, ze dne na den se mi pusa zahojila. Od té doby klid. Pravděpodobně k tomu přispěla i zásadní změna stravy (vyloučení zpracovaných potravin a zavedení nízkosacharidové stravy).

  • 23. 11. 2023 23:03:37
   Radka
   Lucii

   Dobrý večer,
   může, ale i nemusí to souviset se zubní pastou či žvýkačkami apod. Nejlépe užívat bylinnou zub.pastu bez fluoridu (od Herbadentu).
   Doporučuji si dělat odvar ze sušených borůvek a často jím proplachovat ústa nebo lžíci borůvek do pusy či borůvkový kompot (zázračné modré barvivo, tříslovina, karoteny) a chvíli provalovat než se spolkne. Také pomáhá čerstvá mrkvová šťáva.
   Na celkovou detoxikaci - odjedování organismu je dobré pit odvar z přesličky a dubové kůry (Páter Ferda).
   Vitamíny jsou v pořádku.

   • 24. 11. 2023 10:17:09
    Lucie
    Opakovaný výskyt aftů

    Moc děkuji oběma za vyčerpávající odpovědi. Jsem makrobiotička, takže nad stravou a tím co si dávám do těla hodně přemýšlím. Na vyčištění organismu jsem teď tři měsíce jedla drcený ostropestřec, ale určitě zkusím nasadit odvary jak píšete, borůvky taktéž. Přeji krásný klidný den

 4. 23. 11. 2023 5:05:29
  Helena
  Mladá žena v bdelej kóme

  Dobrý deň.
  Moja 33-rocna dcéra po dvoch kovidoch skolabovala a ostala v bdelej kóme po resuscitácii. Opatrujem ju doma uz 21 mesiacov.. Začala som s autopatiou. Spočiatku som videla zmeny, teraz , po mesiaci je akási stagnácia. Mali by sme kombinovať s homeopatiou?  .

 5. 22. 11. 2023 22:57:33
  Ludmila
  Borelioza

  Již několikrát jsem uváděla, mám vyzkoušeno osobně. Metoda MUDr. Josefa Jonáše a užívání jeho přípravků Marion, kdy užívání určí zkušený detoxikační poradce metody J.J. (měřením) a jeho přípravky dokáže léčit a vyléčit boreliózu. Letos jsem měla v jeden den 8 klíšťat, trhala jsem rybíz, po změření poradcem jsem měla jistotu, že jsem OK a nemám boreliózu.

  • 23. 11. 2023 4:30:08
   Pavla H.
   Ludmile

   Dobrý den, vzpomínám si,že jste o tom psala už na starých stránkách a je dobře, že Vám to funguje. Určitě je třeba se svěřit někomu, kdo to umí proměřit a navrhnout správný postup...Pomohlo vám to v minulosti na akutní boreliozu ,potvrzenou i běžnými testy příp.s klasickými příznaky ? A letos,kdy jste měla 8 klíšťat a následně byla proměřena bez nálezu, to značí nejspíš,že klíšťata nebyla infekční. Někdo tu kdysi psal, že zaslal vyjmuté klíště na rozbor,aby měl jistotu.

 6. 22. 11. 2023 9:58:57
  Radka
  Paní Váltrové

  Zkuste si vyplachovat ústa (kloktat) kvalitním koloidním stříbrem a inhalovat i pít vincentku. Doplnit selen (nejlépe inhalovat) a vitamín B ( droždí). Posilnit tělo hověz. vývary nebo zeleninové polévky.

  • 22. 11. 2023 15:38:01
   D. Valtrová
   Stav po covidu

   Moc děkuji za rady :-)) Koloidní stříbro mám v dobré kvalitě, hned začnu. Vincentku zakoupím, béčko nasadím, polévky také budou. Potřebovala jsem impuls, jsem po té nemoci nějaká zabržděná. Ještě jednou díky a hezký den.

 7. 21. 11. 2023 15:51:58
  D. Valtrová
  Stav po covidu

  Dobrý den, chtěla bych požádat o radu ohledně prodělaného covidu. Před třemi týdny covid, po týdnu největší problémy ustoupily, ale stále se necítím dobře. Po ránu zastřený hlas, nosohlan není v pořádku, hleny, únava, pokašlávám. Léčila jsem se acylpyrinem při horečkách, na kašel beru jitrocelový sirup a průduškový čaj. Očkovaná nejsem.

 8. 21. 11. 2023 14:50:56
  Radka
  Lymská borelióza

  "Borelióza: Borrelie produkují 2 typy neurotoxinů. Patogen ukrytý uvnitř buňky. Chron. Únava Nedostatek koncentrace, poruchy paměti/myšlení, problémy s krční páteří/zuby/, problémy v oblasti hlavových nervů(obličej, uši, oči):, rozmazané vidění, dvojité vidění, intermitentní slepota,tinnitus, deprese.
  Léčba: Frekvenční terapie, Ozón, ozón. olivový olej, Parazol, tinktura z černých vlašských ořechů, včelí jed, Bylinky podle Dr. Zhanga, hodně česneku/medvědího česneku, pelyněk, smilax Kořen Glabra, Kořen Scutellaria, Bylina Houttunyia, Astragalus membranaceus, Mastné kyseliny, Q10, B-komplex, hořčík.."

  Howenstine: "Nové myšlenky o příčině, šíření a terapii Lymská borelióza" Townsendův dopis lékařům a pacientům 7. 2004 Spirochéty Borrelia burgdorferi u komárů, blech, roztočů, spermatu, moči, Krev, míšní mok, slzy, mléko, mateřské mléko... Q-RIBb test.. Dvojité vidění.. Léčba přípravkem Rocephin, Uncaria tomentosa (Kočičí dráp).. krystalická, patogenní mykoplazma.
  Chronické únavové záchvaty nižší, Šťáva z červené řepy se zdá být užitečná.
  Beck-Zapper..

 9. 21. 11. 2023 10:32:24
  Pavla H.
  Krásný podzimní den

  přeji všem...tak ještě jednou...
  - borelie b. je bakterie ,nikoliv virus...ale je pravda , že většinou chodí jako koinfekce (další bakterie i viry) a v důsledku reakce IS se mohou aktivovat i "spící" viry jako EB apod.
  - spolu s chlamydií se umějí maskovat před IS pomocí biofilmu
  - proč nezabírají ATB ? - nasazená pozdě, špatně vybraná, na krátkou dobu...tj, nezlikvidují všechna vývojová stadia
  - moje plicní lékařka , mi vyprávěla o své kolegyni z Prahy ,kterou dostaly na vozík chlamydie (!!) v kolenním kloubu. Jsou to velmi podobné mrchy....
  Proto je tak nesmírně důležité začít s léčbou boreliozy co nejdřív (neříkám, že přírodní nefunguje...jen vědět co...dr.Mlčoch místo štětky propagoval dle svých zkušeností křídlatku japonskou...ale vím já,zda zabere u mě?). Rozhodně vím, že pokud jsem akutně nakažená nezačnu se léčit změnou stravy.
  Nemám patent na rozum a neříkám, že jsem vševědoucí...ale znám ve svém okolí lidi s chronickou boreliozou (nakonec myslím i dr.Le psal,že se mu potíže vracejí)...tak lépe se do toho stadia nedostat.
  Záleží určitě i na našem IS, ne každý,kdo je kousnutý infikovaným klíštětem, musí nutně onemocnět.

  • 21. 11. 2023 12:31:00
   Gábina
   Borelioza

   Děkuji :) Ano, srovnala jsem si to v hlavě, vzala si penicilínová ATB, půjdu na biorezonanci a až je doberu, budu pokračovat dál s biorezonancí a případně bylinami.
   Ještě mi to nedá, jak se zjistí, zda jsem se z toho dostala? A jde to vůbec přesně zjistit?

   • 22. 11. 2023 4:51:17
    Pavla H.
    Gábině

    Dobrý den, myslím, že postupujete rozumně a správně. Nejsem natolik fundovaná,abych radila konkrétní léky . na stránkách Borelioza.cz je v odd. léčba uveden seznam vhodných ATB od dětí přes kojící až po dospělé. A pokračovat bylinami...Biorezonance u někoho, kdo to umí...je asi spolehlivější než lab.testy. No a přímý průkaz kultivací při dlouhodobých potížích (punktát,odběr likvoru). Ale cítila byste sama, že nejste v pořádku - únava, bolesti,apod. Právě včera jsem mluvila se svojí známou zdr.sestrou (67 let) říkala,že čeká na výsledky odběru (asi běžný lab.test - neptala jsem se),že má takové bolesti všeho že to asi bude chtít vybrat ATB, ona tak trpí cca 20 let, jednou za čas (nevím 2 - 3 r.) vybere ATB a uleví se jí...Ona ale žádnou přírodní léčbu na tohle nebere, jinak taky bylinky užívá,ale nic víc...a na neurologické bolesti jsem jí kdysi poradila hericium, to jí pomohlo. Tak se držte a budu ráda (určitě nejen já),když se třeba ozvete,jak a co vám zabralo...

 10. 18. 11. 2023 6:29:20
  Pavla H.
  Přírodní antibiotika

  Myslím si osobně, že v přírodě se nachází účinný lék i na tu borelku, jen o najít. Vědci na celém světe ledají a zkouší...např. Univerzita v Baltimoru provedla zajímavou studii na přírodní léky v r.2020, odkaz je na stránkách borelioza.cz.....

  • 19. 11. 2023 11:18:52
   Ota
   Borelióza

   Borelióza (i jiná onemocnění) je slušně popsána v kmize "Mystický léčitel", autorem je Anthony William. Uvádí i přírodní léčbu. Je to virové onemocnění a předepisovaná antibiotika nic neřeší. (Jen viry přikrmují).

   • 21. 11. 2023 9:55:10
    Pavla H.
    Otovi

    Dobrý den, reaguji jen proto, že jste to napsal pod můj komentář. A.W.jsem četla několik knih v době kdy jsem potřebovala srovnat štítnou žlázu, a podařilo se mi to díky vybraným bylinám (nikoli díky jeho radám), i autoimunitní proces jsem zastavila. Těch názorových trendů i v alternativní medicíně je opravdu hodně a často si protiřečí...Pak tu stojí skupina "odborníků" kteří tvrdí že viry vlastně neexistují....a lidé se často nechají ovlivnit. Jednou jsem bohužel tak věřila alt.lékařce (s titulem MUDr.), že jsem nejen nenasadila přírodní léčbu,která by určitě pomohla...ale později jsem odmítla nabízená ATB od známé doktorky a nakonec skončila na JIP v septickém stavu.

  • 18. 11. 2023 6:52:20
   Pavla H.
   Přírodní antibiotika

   Ještě abych to nějak dokončila (mám problém s přidáváním příspěvků)....pro mne by byla priorita neztratit čas a nenechat borelii rozjet do chronické formy, Na uvedených stránkách je spousta zajímavých informací a draicenných zkušeností od těch,kteří tím procházejí-

Přidat komentář
Kontrolní kód