Postvakcinační syndrom

Diagnoza:
Pomoci potenciovanych vakcin vyvinula homeopatie metodu, ktera temer 100% urci diagnozu.
Lecba: zdravi se obnovi tim, ze se podava vakcina, ktera nemoc zpusobila, v homeopatickych davkach. I tezke poskozeni jako je paralyza, epilepsie ci celkove spatny stav lze castecne ci zcela vylecit.
Prevence: poockovacimu poskozeni lze zabranit pomoci homeopaticke davky vakciny kratce pred a po ockovani ve forme C200.

Lecba:
Leci se potenciovanou vakcinou. Nejlepsi lecba chronickeho PVS je pouzit tento lek 4 dny po sobe ve 4 ruznych potencich: prvni den 30C, druhy den 200C, treti den 1 M a ctvrty den 10M. Pokazde se vlozi asi 10 globuli(diametr 6.72) primo do ust, bez tekutiny. Granule se behem jedne minuty zcela rozpusti. Doporucujeme nejist a nepit a necistit si zuby pul hodiny pred a po podani, aby lek mohl ucinkovat. Pokud se priznaky zhorsi po jednom ze ctyr podani, je pred dalsi lecbou treba pockat dokud reakce nezmizi. V takovych pripadech se potom opakuje stejna potence. Tato procedura se opkuje tak dlouho, dokud pacientova reakce nezmizi, tj. obvykle po 1 nebo 2 opakovanych davkach. Tim je serie ukoncena. Take je mozne lecit prudkou reakci roztokem 30C. Na to se rozpusti 10 globuli v pul sklenici vody, ktera se podava po douscich ci cajovych lzickach po jeden ci dva dny. Nejobvyklejsi reakci je horecka, pri niz neni treba dalsi lecba. Je-li dite slabe ci citlive, davky se mohou podavat po tydnu. Silne reakce se take mohou lecit tydennim opakovanim stejne potence, dokud reakce nezmizi. Pokud  potize do 3 tydnu nezmizi, cela procedura se muze opakovat. Obvykle staci 1-3 serie.
V akutnich pripadech je lecba podobna. Lisi se jen tim, ze se dava prednost vodnim roztokum 30C nebo 200C. Ty se aplikuji po douskach nebo cajovych lzickach ob hodinu po nekolik dni. Tri davky obvykle staci.

Prevence:
Homeopate drive doporucovali a nekdy jeste doporucuji pred ockovanim Thuja 30C. Osobne jsem s nim nemel dobre zkusenosti; pediatricka Y.Pernet po letech presla k preventivnimu uzivani potenc.vakcin a vysledky jsou pozitivni. Vyskytlo se mene vedlejsich ucinku pri ockovani. Hladina energie zustava zachovana, takze uz nemuze byt porusena ockovanim. Jako kdyby byl organismus varovan pred „umelou“ nemoci a proto se mu lepe udrzuje rovnovaha. Je traba pripomenout, ze chronicke potize se objevi jen kdyz byly naruseny hlubsi vrstvy nasi energie.
Procedura je nasledujici: 2 dny pred ockovanim aplikujte potenc. vakcinu (napr. DKTP) jako 200C, asi 10 malych granuli(=globuli); to opakujte po ockovani v ten samy den. Granule jsou z laktozy a rychle se vstrebavaji v ustech. Pokud nenasleduje zadne dalsi ockovani, je dobre aplikovat pot. vakcinu po mesici ve zvysovanych davkach 30C, 200C, 1M a 10M ctyri dny za sebou, aby se zabranilo moznemu poskozeni hlubsich energetickych vrstev. Protoze nelze zcela vyloucit, ze i pres preventivni opatreni se objevi komplikace, doporucuje se podavat vodny roztok 200C po 3 dny pri akutnim stavu a celou proceduru opakovat za nekolik tydnu.
Doporuceni: krome vyse popsanych preventivnich opatreni mohou snizit rizika i jine zpusoby prevence. Je treba vsimat si reakci ditete po ockovani.

Dr. Jean Elminger tvrdi ve sve knize, ze:
ockovani se provadi prilis brzy. Novorozenec si vytvari vlastni bunecnou obranu a zaplati za posun k humoralni obrane oslabenim imunitniho systemu. (smrt v postylce temer vymizela v Japonsku, kde se ockovani proti cernemu kasli neprovadi drive nez ve 2 letech).
mnoho ockovani se provadi soucasne, napr. MMR-D(K)TP, nebo DKTP- HIB. 6-7 ruznych vakcin soucasne zvysuje riziko a pro oraganismus je to velmi neprirozena situace.

Puvodni predstavou bylo podavat HIB oddelene od DKTP, protoze jeich kombinace by dite pretizila. Proto se dava 3mesicnim detem 15 vakcin ve dvou mesicich. Detsky obranny mechanismus je v tomto obdobi nevyvinuty a zranitelny. Obranyschopnost predana matkou na dite pomalu mizi a dite musi vyvinout vlastni. Ma proto obtize zvladnout velkou stimulaci obranneho mechanismu zpusobenou ruznymi choroboplodnymi zarodky, cizimi proteiny, chemickymi latkami  a prisadami. Nasledne vsechny chronicke obtize zpusobene oslabenim obranyschopnosti se objevuji v teto dobe. Dite je nuceno soustredit se na specifickou obranu proti ockovanym nemocem a nema sanci rozvinout vlastni obecne obranny system. Obecna imunita muze byt i poskozena. Nutnost ockovat tak male deti s takovou frekvenci nebyla nikdy prokazana. Obecne vzato, 2 D(K)TP ockovani a jedno opakovani injekce po 6ti mesicich by melo byt pro prvni 4 roky zivota dostacujici.

Ockovani se provadi prilis casto
pouzivaji se vakciny kultivovane na zvirecich proteinech , ktere obsahuji chemicke prisady, ktere mohou vyvolavat alergie.Priprava bezpecnostnich vakcin bez zvirecich proteinu a chem. prisad neni snadne. Jednou moznosti je synteticka priprava vakcin.
Shrnuti  - doporucuje se: ockovat pozdeji – pozdrzte ockovani dokud dite dostatecne nevyvinulo vlastni bunecnou obranu
podavat, je-li to mozne, pot. vakciny oddelene; HIB lze podavat znovu samostatne, jako v USA. DKTP a DTP se nema nikdy kombinovat s MMR, jako dosud u 9tiletych. Slabe deti, ktere reagovaly silne na predchozi ockovani, by mely dosatat DTP namisto DKTP. Vyzkum ukazuje, ze DKTP privadi vice obtizi nez DTP.

Zvyste intervaly mezi ockovanim na 2 mesice namisto jednoho. Je to lepsi pro dite a vice ucinkuje.
snizte celkovy pocet ockovani na 3 misto 4 u D(K)TP a HIB – prvni v intervalu 2 mesice a treti po 6 mesicich.
peclive zaznamenavejte reakce ditete na predeslou vakcinu pred aplikovanim nasledujici
neockovat, dokud nezmizi priznaky po predeslem ockovani. U deti s PVS je nutna lecba pot. vakcinou. Uplne ci castecne ockovani by se melo vynechat a podniknout preventivni opatreni s vakcinou 200C.
systematicka ochrana potent.vakcinou pri kazdem ockovani prinasi pozitivni vysledky.