Léčba borreliozy a podobných neuroinfekcí

lecba-borreliozy-a-podobnych1.pngV akutní klinicky jasné fázi (erythema migrans, únava, teplota, bolesti kloubů, chřipkové příznaky) buď klasická antibiotika dle lékaře na cca 3 týdny nebo MMS 5x5 kapek. Navyšujeme od 3 kapek, ob dva dny po jedné kapce. Řídíme se snášenlivostí detoxikačních příznaků. K tomu homeopatiku Ledum palustre 15 3x3 kuličky.

Po této razantní chemické fázi doporučuji následné doléčení detoxikaci. Ledum palustre 15 2x denně 3 kuličky asi měsíc. Bylinné tinktury od paní Podhorné – dvě následné kombinace:

  1. Bříza, P9 (černý rybíz, réva, borovice), Jalovec, Topol.
  2. Ořešák americký, Bělotrn kulatohlavý, Olše, Rozmarýn, Topol.

MMS 3x3 kapky asi měsíc.

Pokud byste nechtěli investovat do tinktur, je možnost pít 2x denně ze dvou lžiček) ajurvédský čaj Manjishta.

Další možnost je užívání tinktury ze štětky soukenické, ale tato léčba se mi nikdy u nikoho neosvědčila. Nevím, proč. Tu je možno zakoupit např. u Dědka kořenáře (Břetislav Nový). MMS je možno zakoupit např. na www.czchem.cz Jde o dvou složkovou chemikálii, bez toxického účinku na organizmus. Principem okysličení zničí pouze infekci. Jedna složka je 24,5% chloritan sodný, druhou je buď 4% kyselina chlorovodíková nebo hydrogensíran sodný. Snášenlivost je individuální. Opakuji, nejde o nebezpečné chemikálie v daném dávkování. Nebezpečné jsou pro infekce, případně rakovinové buňky. Do čisté skleničky se kápne stejný počet kapek, nechají se spojit (roztok během vteřin zežloutne) a pak zalít asi 1,5 deci vodou z kohoutku. A vypít. Lépe po jídle. Bylinné tinktury možno objednat na www.nadeje-byliny.eu – produkt K24 Kvalitní ajurvédské čaje z Nepálu zde: www.everest-ayurveda.cz

K prevenci by postačilo Ledum palustre 15. 2X3 kul. Nebo i MMS 1x denně 3 kapky.

Pokročilé stavy kloubní nebo neurologické boreliózy je vhodné léčit autopaticky s použitím převařeného dechu. Plus MMS 3x5 (ev. dle snášenlivosti i více kapek). Takové případy by měl vést zkušený terapeut.

Laboratorní hodnoty protilátek nejsou směrodatné. Zejména při běžně používané levnější enzymatické metodě ELISA. Důležitý je klinický stav. Tedy to, jak se nemocný cítí, jaké má obtíže, jak mu je… Metoda Western Blot (opakovaně prováděná) má jistý význam a může naznačovat imunologický trend. V běžné praxi těžko dostupná, pro samoplátce dost drahá. Ale opravdu, bez laboratoře se obejdeme.

MUDr. Tomáš Lebenhart