Zbytečné překážky v uzdravení

Před několika dny jsem během dvou hodin měl v ordinaci tři případy, které cosi spojovalo, ikdyž šlo o různé diagnózy a další okolnosti. Mimochodem již dávno jsem si všiml, že jsou dny, kdy moji klienti, jakoby posláni vyšší mocí, mají mi něco sdělit. Děje se to v mé ordinaci i na pohotovosti. Jako kdyby probíhala nějaká výuka na různá témata… I někteří další lékaři či terapeuti potvrzují tuto zkušenost.První případ, o kterém se chci zmínit, je asi 7 letá holčička, kterou jsem delší dobu léčil pro chronické respirační infekce, které se celkem dařilo zvládnout, avšak přetrvávala obrovská krční mandle. Byl jsem přesvědčen o správně vybraných homeopatických lécích, ale mandle stále vzdorovala a působila opakované dýchací potíže. Maminka pevně věřila, že se nakonec podaří děvčátko uzdravit. Docházeli ke mně často a vzniklo milé přátelství hlavně mezi malou pacientkou a mnou. Několikrát mi přinesla drobné dárečky a vždy se ke mně těšila. Otce jsem nikdy neviděl a od maminky vím, že mé léčbě nevěří a jeho trpělivost se stále zmenšovala. Docházelo doma k hádkám, což nakonec vyvrcholilo rozhodnutím dívky, jít na operaci, aby byl doma klid. Co k tomu dodat… Paní doktorka, které vynětí mandle prováděla, byla prý velmi překvapena hlubokým kanálkem, který z mandle odváděl hnis. Nikdy to prý neviděla. Pro mě to byla známka hojivého, drénujícího procesu. Jsem pevně přesvědčen, že by bylo jen otázkou času, spontánní zhojení přebujelé mandle. Často pozoruji (a ne jen já), že jednou z překážek v uzdravení, je silná nevíra jednoho z rodičů a jeho tlak na klasický postup. Operace, chemoterapie, ozařování, antibiotika, hormony, LDN, atd. Někdy takovou roli hraje i vzdálenější leč vlivný příbuzný, například lékař. Jistěže v některých případech se jedná z jejich strany o odpovědný přístup dle jejich přesvědčení, ale obávám se, že často jde o jistý druh alibizmu. Do špitálu, ať je pokoj. Tam si poraděj… Nebudu trpět takové nevědecké pokusy…atd. Hlavně aby se nemuseli nijak angažovat jít nejistou cestou. Tímto způsobem končí mnoho pacientů, rozhodnutých převzít odpovědnost do svých rukou opírajíce se o lékaře a metody, jimž věří, končí v rukou lékařů a postupů, kterým nevěří. Osudy takových lidí nejsou veselé. Už jen proto, že jsou donuceni konat proti své vůli.

Případ druhý: Mladá žena od útlého dětství sužována těžkým svědivým, rudým exémem. Prakticky v jednom ohni. Samozřejmě, že má za sebou léta klasické dermatologické péče s kortikoidy vnitřními i zevními. Z celostního hlediska přehřátá játra + střevní alergie. Hormony situaci stále zhoršovaly. Tako žena je v současnosti několik měsíců v pracovní neschopnosti. Moje léčba jde pomalu, neboť musím pacientku detoxikovat a léčit vnitřní orgány, kde leží biologická příčina. Samozřejmě dieta bez lepku a výrobků z kravského mléka. Kůže se hojí až naposled, ale už je patrné zlepšení. Hlava a krk jsou prakticky čisté, nemoc klesá podle homeopatického zákona směrem dolů. Kde je problém? Posudkový lékař vyžaduje hospitalizaci (s patláním hormonů) na kožní klinice, nebo neschopenku zruší, neboť se NELÉČÍ. Pacientka je tedy vystavena bezohlednému tlaku. Do práce zatím v tomto stavu jít nemůže a na kožní se jí pochopitelně také nechce. Kdo poradí? Myslím, že by to mohl ustát její praktik, pokud bude dostatečně statečný a lidský. Opět: Mnoho nemocných podlehne a vrátí se do pekla chemické léčby…Velmi smutné.

A případ třetí. Paní s roztroušenou sklerózou. Na mé léčbě se zlepšuje. Vysadili jsme úspěšně Copaxone, Beta Feron i hormony. Paní je lépe a lépe. Už jen tím, že její imunita již není blokována a játra otravována. Jediné možné uzdravení je pouze prostřednictvím dobře fungující imunity. RS patří mezi tzv. autoimunitní onemocnění, kdy část imunitního systému napadá vlastní tkáň, u RS konkrétně myelinové obaly mozkových a míšních nervů. Logika vědecké medicíny je jasná: Narušit imunitní děje tak, aby se tato sebedestrukce zbrzdila. Jistá poukázka do invalidity. Informační medicína dokáže obnovit správnou funkci imunity a tak dát naději na uzdravení. Problém nastává při kontrolách u neuroložky. Pochopitelně. Křik, vyhrožování atakami, už sem pak nechoďte… Opravdová psychoterapie. Nikdy sice žádnou RS nevyléčila, ale její autorita je nebetyčná. Mnozí nemocní se pak bojí, že kdyby došlo ke zhoršení - což může přijít např. při chřipce či jiné viróze, či stresu, nikdo už se o ně nepostará.

Hlavní předpoklad uzdravení je víra. Ta přirozeně posiluje a zkvalitňuje imunitní systém. O něj se pak mohou lépe opírat jemně působící informační léky. Pěstujte si ji a nenechte si ji brát! To je jediné, co vám můžu poradit. A vždy se zajímejte, kolik pacientů touto metodou dotyčný lékař vyléčil, nebo jim alespoň výrazně a trvale zlepšil zdravotní stav. A ty všelijaké vlivné rádce nechte, ať řeší svůj život. A vy řešte ten svůj. Proto jste na světě.

MUDr. Tomáš Lebenhart