Vaše zkušenosti

Dobrý den, pane Lebeharte,

minulý rok měl mít syn povinné očkování v 5ti letech. To se naštěstí nekonalo, protože mu byla zjištěná borolioza. Píšu to takto, protože dost dlouho mi trvalo přesvědčit lékařku, že syn nemá pouze opakovaně vysokou horečku+ silné bolesti hlavy, ale děje se s ním cosi , to ta potvrzená bolerioza  - prostě ho chtěla rychle naočkovat. Po roce ( asi 3 týdny zpět) mi bylo řečeno, že syn by měl být již naočkován.  Já jsem ale dospěla k tomu, že vlastně syn a ani starší dcera žádné očkování nepotřebují. Pro info. černý kašel syn prodělal v 1,5roce a byl očkován a chytil ho v nemocnici, kde byl hospitalizován s oboustranným zápalem plic.
Lékařka nakonec na moji variantu "přistoupila" ,ale chtěla by synovi dát alespoň tetanovku... 

Když si vezmu synovo očkování jako mimča, měl vždy bolavou nohu po očkování - brněla ho , braly ho křeče, plakal z ničeho nic bolestí.......  a to opravdu nepotřebujeme.

Díky moc za Váš názor a přeji krásný den.
Jana H.

- zkrácená část mailu od matky z Plzeňského kraje..(Le.)


Dobrý den,
ráda bych popsala naší zkušenost po očkování, kterou jsme si do souvislosti dali až mnohem později a to zejména proto, že se o problematiku poslední dobou velmi zajímáme a zjišťujeme, že nejsme zdaleka jediní, koho tato "náhoda" postihla.
Syn, narozen 14. 8. 2011. Porod vyvolávaný pro patologii na CT cca 10 dní před termínem porodu( po přijetí do nemocnice bylo CT v pořádku, nicméně koho peklo schvátí, už nenavrátí, takže se dle zavedených postupů vyvolávalo... ) Těhotenská diabetes ( dieta). Porod normální, apgar skore 10-10-10. Dítě zdravé, vývoj běžný ( máme starší, dnes osmiletou dceru, je tedy s čím srovnávat). v dubnu 2013, po aplikaci poslední hexavakciny (19.3.2013) patrný útlum v zájmu o okolí. ustala řeč, která se do té doby běžně vyvíjela, ztráta nabytých znalostí (přestal jíst příborem), ztráta zájmu se cokoli nového učit. Nereagoval na jméno, začal dělat stereotypní pohyby. T oto trvalo rok. Tedy rok nedošlo k žádnému posunu ve vývoji. Velmi pomalu roste. Po tom, co jsme zahájili léčbu konstituční homeopatií na jaře 2014, se dobře rozmluvil a postupně dohání roční ztrátu. Nicméně má oficiální podezření na PAS z APLA Praha. Testování se bude opakovat znovu za rok.
Ještě bych chtěla dodat, že aplikace hexavakciny byla dětskou lékařkou posunuta o 14 dní, kdy při původním termínu měl infekci horních cest dýchacích. V noci po aplikaci vakcíny vysoké horečky.
Děkuji, s pozdravem matka Vincenta Lisace, Gabriela Gruberová, Liliová 25, Plzeň


Dobrý den, 
chtěla bych zde popsat svoji reakci na očkování proti tetanu.Musím ale předeslat, že mám od svých dvaceti let nemocná játra (chronická hepatitida).Toto se stalo v r.1995 kdy jsem ve svých 33 letech dostala první dávku očkování proti tetanu.Během 10 dní se dostavila obrovská únava,bolesti celého těla,vyčerpání.Došlo k razantnímu zvýšení jaterních enzymů.Musela jsem na neschopenku,která trvala celkem 4 měsíce.Samozřejmě další dávky jsem neabsolvovala a jaterní testy se jen pozvolna vracely k normálu.
Je to jen krátký popis,ale zcela jistě to byla reakce na očkování.
Jako dítě jsem absolvovala nějaké očkování (nepamatuju si samozřejmě proti čemu),jen si vzpomínám na zahnisaný bolák na ramínku a horečky (měla jsem asi 3 - 4 roky).
V posledních dvou letech mi můj již bývalý endokrinolog nabízel biologickou injekční léčbu osteoporozy preparátem Prolia,přestože znal celou moji anamnézu a všechny nemoci.Šest  dalších se kterými jsem to konzultovala,endokrinologů,imunologů,alternativních lékařů i odborníků ze SÚKL mi naštěstí potvrdili moje tušení,že by to pro mne bylo vysoce rizikové.Jsem šťastná že jsem do toho nešla.
Takže člověk se musí sám aktivně zajímat o případná rizika u sebe a tím víc u svých dětí.
Děkuji moc panu dr.Lebenhartovi i dalším lékařům,kteří již prohlédli a nebojí se říct nahlas pravdu.

ing.Pavla Holubová,Sokolská 3939,760 01 Zlín


Dobrý den, 
posílám informace o poškození našeho syna Patrika hexavakcínou a prevenarem (očkování proběhlo zároveň)
po první dávce hexavakcíny a prevenaru - Patrikovi byly 4. měsíce - objevil se v malé míře atopický ekzém a alergická reakce na umělé mléko (do to doby ho pil bez problémů)
druhá dávka hexy a prevenaru - 5 měsíc života - další zhoršení ekzému (obličej, krk)
třetí dávka hexy a prevenaru v 6 měsících života - po cca 4 dnech horečky, vyrážka po celém těle, 7. den celodenní zvracení, rýma, moučnivka, od té doby měsíc nejedl příkrmy (pouze kojení), ekzém zarudlý, začal se rozšiřovat po celém těle, 5 měsíců! trvající noční záchvaty pláče (naprosto neutišitelné kojením, nošením, čímkoliv, byl absolutně mimo sebe, kopal kolem sebe, řval, prohýbal se - trvalo to vždy tak 20 - 30 min. každé dvě až tři hodiny), agresivita (bouchal do hraček, hlavou o zeď a zem)
současný stav po více jak dvou letech (a léčbě homeopatií a čínskou medicínou) - alergie na mléko, lepek, vejce, ryby (plus další potraviny), impulzivita spojená s agresivitou (směřuje to k diagnóze ADHD), poruchy spánku (nepravidelný režim, neschopnost odpočinout si), velká emoční nevyrovnanost a citlivost (pokud je nějaká situace, která ho rozhodí, tak se mu v noci vrací záchvaty, noční běsy)
- zlepšuje se atopický ekzém, ustupují záchvaty, je více vyrovnaný, ale je to vykoupeno náročnou péčí (citlivý přístup ve výchově, strava, podávání přírodních léků, omezený styk s ostatními dětmi kvůli impulzivitě a agresivitě)
4. dávku hexavakcíny na naši žádost už nedostal a žádné jiné očkování už nikdy nedostane, pediatr to označil vše za náhodu, takže na SÚKL jsem to nahlásila sama. Druhý syn žádné očkování nedostane, ani kdyby nás to mělo stát jmění a soudní spory. 
Tyto informace se musí začít dostávat mezi ostatní rodiče, aby si uvědomili svoji zodpovědnost za zdraví svých dětí a rozhodli se na základě relevantních a vyvážených informací. Je naše chyba, že jsme spoléhali na lékaře. 
Děkuji, že se díky svému vlivu můžete zasadit o větší informovanost lidí ohledně této problematiky. 
Tereza Broschová, Petrovice 126, 262 55 Petrovice


Vážený pane Lebenhart,
píši Vám ohledně zkušenosti s očkováním. Sama jsem se nechala před několika lety očkovat proti Hepatitide B před odjezdem na pracovní stáž do Texasu. Krátce poté jsem úplně přestala spát, nemohla jsem spát téměř 2 roky! Několik měsíců po očkování mi začala autoimunitní porucha vaskulitida s projevy na kůži, léčili mě kortikoidy. (Před očkováním jsem hodně sportovala-běhala, plavala, chodila tančit, hrála tenis, jezdila na zahraniční stáže, studovala střídavě v Čechách a střídavě v Německu. Měla jsem úžasný život! ) Po očkování a kortikoidní léčbě ze mě byla troska, byla jsem strašně unavená, vyčerpaná, nešťastná, nemohla jsem spát, furt se mi vracely ataky zá nětů.... hrůza hrůzoucí! Začala jsem hledat. Inspirovaly mě mimo jiné i Vaše knížky, články, přednášky! Srdečně Vám děkuji! Prošla jsem homeopatií, detoxikační kůrou doktora Jonáše, protiparazitální kůrou, mms,
 reflexní terapií, reikim, kineziologií, začala jsem vařit pouze z českých farmářských produktů a začala jsem používat vědomě pozitivní afirmace a představy. Po 6 letech jsem se začala konečně cítit dobře. Dnes jsem zdravá (sice ať dělám co dělám, tak se mi vyjímečně objeví drobný zánět, třeba po porodu- řeším to arnikou montánou a jedlou sodou i vnitřně i zevně a hnedka je to dobrý). Mám 8 měsíční dceru. Po důkladném studiu všech dostupných českých, anglických, německých a slovenských zdrojů jsem se rozhodla ji vůbec nedat očkovat. Výsledkem je, že dcera krásně spinká, baští, je stále dobře naladěná, hodně se směje, je bystrá, pohyblivá, nádherně se vyv&am p;am p;ia cute;jí..... Ještě neměla ani rýmu, kašel, nic. Je to krásné zdravé a šťastné dítě! Všichni se mi ptají, jak to dělám? Jednoduchá odpověď! Nedopustila jsem, aby ji "přiotrávili"!

Ještě jednou Vám srdečně děkuji za Vaší odvahu a upřímnost, za všechny Vaše články, přednášky, knížky...! Jste úžasný!
Chtěla jsem Vás osobně s dcerou navštívit, ale jsem tolik zaneprázdněná a dcera krásně prospívá, tak Vám poděkuji alespoň touto cestou.
Přeji Vám jen to nejlepší, hodně sil a harmonie.
Lenka Průšová Chvalová, Čimelice