Těžké následky po MMR

MMR je očkovací čtyřkombinace (plané neštovice, zarděnky, příušnice, spalničky), u nás používán produkt PRIORIX. Spadá do povinného očkovacího kalendáře. Před několika dny jsem měl v poradně maminku se čtyřletým chlapečkem. Celou dobu se k mamince ustrašeně tisknul, a když jsem se přiblížil, začal úzkostlivě plakat.
   Když mu bylo 18 měsíců, dostal MMR očkování. Do té doby dle matky normálně se vyvíjející dítě s přiměřenou slovní zásobou, veselé, nebojácné. Je pravda, že byl takový „mamánek“. Ale jinak pohodové, bezproblémové dítě. Dosavadní očkování snášel dobře. Matka sama byla zastánce vakcinace. Po aplikaci Priorixu již první noc prokřičel a rozvinula se vysoká teplota. Tento stav s teplotou kolem 39 stupňů a skoro neustálý řev trval několik dní a nocí. Pediatr připustil, že to může mít souvislost s očkováním a doporučil něco proti teplotě. Pak teploty pominuly a chlapec se začal chovat velmi divně. Za prvé přestal mluvit a skoro se na matku nepodíval. Začal mít epizody zuřivosti se sebepoškozováním, kdy bil hlavou o cokoliv v dosahu anebo se do hlavy bil pěstmi. Bylo zkoušeno několik psychofarmak, které stav ještě zhoršily. Na ORL vyšetření matce lékařka přiznala, že se velmi pravděpodobně jedná po poškození mozku po očkování Priorixem. Že již takových případů viděla víc. Matka požadovala písemné vyjádření v tomto smyslu. Pediatr i dětský neurolog dítěti nepřiznali kontraindikaci další vakcinace. ORL lékařka se prý na matku jen dlouze podívala, usmála se a zavrtěla hlavou. A bylo to.
   Začali navštěvovat alternativní psychology, homeopaty, i čínského lékaře. Chlapec se zklidnil, přestal se bít do hlavy a křičet. Zůstala úzkost a tzv. opičí syndrom, kdy se dítě úzkostlivě drží matky, jako opičí mládě objímací břicho své matky, která s ním takto zavěšený skáče po stromech a pobíhá. Z příznivkyně očkování se zákonitě stala jeho odpůrkyně. Bohužel, takových případů je mnoho, kdy rodiče prozřou, až když čelí dramatické změně zdravotního stavu svého dítěte a naprosté nečinnosti těch, jež jsou za to odpovědní.
   Použil jsem osvědčený homeopatický program – Guna B.D.N.F., po třech lahvičkách Guna Awareness + Guna Cell a Corpus calloseux 9. Také Pulsatilla 200 1x za měsíc jako situační, možná konstituční lék. Tak uvidíme za půl roku…Občas takový ukázkový případ zveřejním, aby bylo jasné, že tento zločinný stav trvá a poškozených dětí přibývá. Proč takový zlom nastal až v 18 měsících když předešlá očkování (zejména Hexou) prošla bez pohromy? Nevím. Velmi záleží na aktuálním imunitním stavu v den očkování. Ten se musí pečlivě ohlídat. Matka už si nedokázala vybavit, jak se její syn cítil v ten den. Samozřejmě, že také neměli homeopatickou ochranu mozku (Ledum balustre 15 nebo Hypericum 15, ani autopatické posílení vitality). Myslím, že se nakonec chlapec z poškození mozku dostane… a zapojí se do šťastného a bezstarostného života dítěte. A jeho matka bude také šťastná… Navíc má štěstí na lidský přístup ve školce, kde striktně nepožadují 100% proočkovanost.

MUDr. Tomáš Lebenhart