Technika akutní autopatie

technika-akutni-autopatie1.pngZde je jednoduchý univerzální návod, jak si velmi rychle a účinně pomoci při akutním, zejména infekčním onemocnění. Tato metoda je téměř 100% účinná u malých dětí. Je zásadní ji použití co nejdříve. Při prvních náznacích nemoci (špatná nálada, únava, bolesti, kašel, rýma, průjem, atd.). Čím je onemocnění povrchnější, tím snadněji a rychleji jej posílená a nasměrovaná imunita zvládne. Postup provádíme několikrát denně, 4-6x…2,3 dny. Když už nejsou známky nemoci, ap neprovádíme.

Dítě plivne do čerstvě odšroubovaného víčka od petlahve s čistou vodou. Ta by měla být doma v pohotovosti. U malých dětí ap provádí rodič s rouškou na obličeji. Pokud jse o kojence a malá batolata, odebereme slinu či nosní hlen dosud nepoužitým kapátkem. Větší děti (od cca 7-8 let by měly metodu zvládnout samy. Po dodání biologického materiálu do víčka jdeme k vovovodu a pouštíme do něj studenou vodu přiměřeným proudem, aby se víčko vyplachovalo. Poprvé vyplachujeme půl minuty a pak vždy přidáváme čtvrt minuty. Zbytek vody nakapeme dítěti nebo sobě na čelo, miminkům raději na pupík. Toť vše. Dbáme, aby nikdo neotvíral petku během léčení. Vždy víčko hned našroubujeme. Víčko se nesmí kontaminovat cizím dechem. Po ukončení léčby je možno vodu normálně vypít.

Ve svém starším článku Akutní autopatie (Archiv článků) popisuji tuto metodu se skleničkou. Není to ideální, protože sklenička v domácnosti běžně obsahuje molekuly nápojů a saponátů… Víčko z petky od čisté vody by mělo být relativně čisté.

MUDr. Tomáš Lebenhart