Slina s varem, velkým darem…

Dnes (24.5.) přijela na první kontrolu 45 letá žena. Nestačil jsem se podivovat nad celkovým zlepšením stavu i jeho detaily… Poslední dobou mám v evidenci dost případů, kdy nemocný markantě zareagoval na slinu – a to někdy i nevařenou. Pan Jiří Čehovský, jak známo, začínal právě se slinou a pak postupně připojoval další informační zdroje. Zdá se, že práce se sedmou čakrou jest jakýmsi vrcholem autopatické léčby. Ale i on sám upozorňuje, že slině není odzvoněno a že má své stabilní místo v léčbě mnoha klientů.
K věci: Paní se u mě objevila poprvé počátkem února. Stěžovala si na bolestivou menstruaci, únavu a občasný vaginální výtok. Gynekolog ne zcela jednoznačně diagnostikoval endometriózu a cystu o průměru čtyř cm v levém vaječníku. Hormonální „léčba“. Dohodli jsme se na autopatii vařenou slinou. Potence od 1,5 litru do 6 litrů s postupným stoupáním.

Dnes referovala, očividně radostně, že menstruace již nebolí, cysta se nezvětšila, endometrióza se jaksi vypařila a má mnoho energie. Navíc si všimla, že ztratila chuť na sladkosti. Když překročila potenci 4 litry, začala se cítit hůře. Poslechla se (i mě) a usadila se na čtyřech litrech – praxe opakovaně potvrzuje, že nejde o neustálé stoupání, ale hledání své léčivé potence.

Ten samý den přijela další – 52 letá žena. Také u mě byla poprvé letos v únoru. Byla jí diagnostikována tzv. lipodystrofie uzlin… zvětšování s ukládáním tuku. Dále letité astma, alergie na pyly s jarními nosními obtížemi, vysoký tlak – i při lécích kolem 160/100, tachykardie (zrychlený pulz), pocení hlavy, ztráta čichu a chronická únava. Tentokrát jsem zvolil autopatii z dechu (bez vaření). K tomu GUNA Lympho (čistírna lymfatického systému, včetně uzlin) a homeopatikum Calcarea carbonica 30 – 3 koule v neděli, co by konstituční lék.

Na kontrole referovala: Alergické projevy žádné! Astma se jaksi vytratilo, aniž se rozloučilo… dýchá zcela volně. Tlak (léky nevysadila) kolem 140/80. Pulz normální. Navrátil se jí čich!! Aniž by pozdravilJ. Hlava se potí méně (vliv Calcarey). Není již unavena. Lepší počasí, jsme si, přátelé, nemohli přát…J. O uzlinách nemluvila, ale ty se jen tak nevytratí…

Co chtěl básník říci? Autopatie z dechu – bez vaření pomáhá u alergií a astmatu. Není chybou ji zkombinovat s konstitučním či situačním homeopatikem. Pročištění lymfy homeopatikem též není v rozporu s autopatií, nýbrž právě naopak, jde o užitečného soudruha.

Miluju příběhy se šťastným koncem. To je důvod mé práce…

Tomáš Lebenhart