Schusslerova tkáňová sůl č. 3

Po zhlédnutí přednášky (na videu) terapeutky Moniky Nyklíčkové, jsem si rozšířil vědomosti o Schusslerových tkáňových (nebo též biochemických) solí. Jde o 12 základních bio minerálů homeopaticky ředěných do potencí D12, tedy na samotnou hranici homeopatie. Zaujala mě pasáž o významu a také nezvykle vysokém dávkování soli č.3  - tedy Ferrum phosphoricum D12.

Použití této soli je velmi široké. Společný jmenovatel je akutní/závažný tělesný stav. Např. horečka, nástup infekce, úraz, operace, trhání zubů… Zde tělo mohutně sahá především do zásob železa. Je třeba jej inteligentním způsoben v nanokvantech či pikovantech) rychle doplňovat. Železo je patrně imunitní odpovědí odčerpáváno a použito nejrychleji. Kritický pokles železa – atomu zapojeného mj. do imunitního řetězce. Navíc mnoho lidí a dětí je ve stavu chronického zánětu a železo se u nich pohybuje na nízké hladině (chronická hyposiderická anemie – trvalá chudokrevnost z nedostatku železa). Např. podobný problém má imunita s nízkými hladinami vitamínu D3 – další důležité složky imunity. Tento v tucích rozpustný vitamín však nelze doplnit rychle. Železo ano. A to v minutách až hodinách! O tom je právě užití Schuss. soli 3.

Je třeba ji použít rychle (tedy mít ji stále doma) a v patřičných dávkách. Dosud jsem ctil doporučení výrobců. To zní 3x denně 2 tablety pro dospělého a úměrně nižší dávky s ubývající hmotností. Kojenci např. 2x denně ¼ tablety. Zde toto absolutně neplatí! Sch. soli NELZE předávkovat! To je jedna informace a v případě akutního doplňování železa je zapotřebí mnohem vyššího dávkování. Monika Nyklíčková doporučuje (a má s tím bohaté zkušenosti) užít u dospělého až 120 tablet denně! A to nejlépe tak, že se tablety rozpouštějí v čistých ústech jedna za druhou až do zmizení příznaků – bolesti, horečky, slabosti, kašle, atd. Takto se zejména akutní infekční stav (bez ohledu na původce) může upravit během 10 – 15 minut. Pak ale neusnout na vavřínech a pokračovat, už ne tak intenzivně dále a to několik dní, aby se nemoc či bolesti nevrátily. Zní to neuvěřitelně, ale takto lze zvládnou jakoukoliv infekci doslova během chvíle. Jistě, že dle dalších symptomů přidáváme další Sch. soli, ne ovšem tak intenzivně. Také lze použít klasická homeopatika, byliny, atd. To už je jiná kapitola. Chtěl jsem (zvláště v této poněkud nešťastné době) upozornit na účinnou a celkem levnou zbraň.

Jistě jsou i jiné způsoby, jak si v případě akutní infekce rychle, účinně a levně pomoci (osobně preferuji MMS či CDS) – to je ale chemie a mnozí příznivci alternativní léčby se jí bojí. Schusslerových solí se nikdo bát opravdu nemusí.

Sch. soli jsou volně dostupné v lékárnách. Kvalitní jsou zejména Adler pharma a DHU – ohledně čistoty tabletového nosiče.

Pevné zdraví přeje Tomáš Lebenhart