Přírodní léčba RS

Byla u mě na kontrole 38letá žena. Více než deset let dg. sclerosis multiplex, tedy roztroušená skleróza. Udělala mi opravdu radost. Rád ji zde sdílím. Je to hlavně poučné… Češka, která žije v Německu a pracuje jako manažerka ve velké ocelářské firmě. Je velmi aktivní (jako všichni s RS) a značně vytížená. V plném pracovním nasazení často létá po celém světě. Má úctyhodnou disciplínu a přitom neztrácí ženskost a přirozenost.

Rázně odmítla klasickou neurologickou léčbu a vydala se vlastním směrem. Studovala, sbírala informace, navštěvuje řadu odborníků, kteří mají výsledky. V rámci převzetí odpovědnosti (kterou se tak často ohánějí zejména ti, kteří nedokážou pomoci) navštěvovala i mne jako homeopata. Již jsem o ní jednou referoval. Její jediný klinický příznak je jemné brnění dlaní při stresových situacích. Dochází v Německu zhruba 2x ročně na magnetickou rezonanci. Tu jí tamější zdravotnictví poskytuje, i když odmítá chemickou léčbu. Mozkomíšní ložiska jsou dlouhodobě neměnná. Na minulé kontrole u mě si trochu stěžovala na fyzické vyčerpání. Dostala Carcinosinum 200 (na základě fyzických rysů. Jinak před tím Aurum, uvažoval jsem i o Ferrum), což jí evidentně energeticky pozdvihlo. Mimo těch dlaní je t.č. vše absolutně OK. Její slova. Často používá slova jako OK, stoprocentně, definitivně. Je rázná, sebejistá, ví, co dělá. Ocelářka.

Proč ale toto píši, je její tvrdý a fungující přístup k nemoci. Za ta léta jsem si všiml jistých společných mentálních rysů lidí s RS. Akčnost, ráznost, až urputnost. Ta je ovšem většinou právě vyčerpává, ba možná stojí za vznikem nemoci. Jak trefně píše kolega Hnízdil, ti lidé si doslova drásají nervy… Tato mladá žena však nasměrovala urputnost ve svůj prospěch, což je trik jak se poprat s autoimunitou. V tom je pointa. Stručně popíši její současný režim. Vyhledala si kliniku – www.ms-therapiezentrum.de Tato klinika má na rozdíl od klasické neurologie dobré výsledky co se týká zlepšení stavu a eviduje stovky uzdravených – včetně ústupu plaků na MR. Doporučili jí tyto bio doplňky: Omega 3 (+ vyloučení omega 6 mast. kyselin ve stravě – tedy rostlinných tuků), vitamíny A, B, C, D3, zinek a selen. Dále výtažek ze slávky zelené (Nový Zéland). Drží přísnou veganskou dietu. Sdělila, že je to docela snadné. Byla například 2 týdny služebně v Číně, tam prostě řekla kuchařům, co mají vařit a oni to přesně dělali. Před tím se byla 3 týdny potápět v Indonésii – totéž… Tato žena předem vylučuje problémy. Přijede a řekne: Bude to takhle. A je. V tom je její urputnost. Štíhlá černooká, snědá blondýnka s četnými mateřskými znaménky. Ty se po Carcinosinu zmenšují.

Již dříve jsem ji navedl na Dimethylsulfoxid (DMSO). Šla do něj natvrdo, mazala si zátylek a hlavně jej pije v obřích dávkách. Přímo výsměch neznalým lékařským skeptikům. Vyhledala si, že je možné dlouhodobě pít dávku odpovídající gramu DMSO na kg hmotnosti. Pije tedy 55 gramů denně! A vzkvétá. Jediné, na co si postěžovala, je česnekové aroma, které ji věrně provází. Ale jako žena si poradí i s tím… Zeptala se, co může ještě pro sebe udělat. Berte Mutaflor, reagoval jsem. Optimáoní flora v tlustém střevu je základna pro dobře fungující imunitní systém. Brzy půjde na MR kontrolu. Oba čekáme zmenšení nálezu.

Je pravda, že její přístup ke zdraví vyžaduje dobrou finanční situaci. Jaká škoda, že pojišťovenské zdravotnictví takové „nezodpovědné“ postupy vylučují… Jsou i další netradiční postupy, jak se zbavit RS, ale i jiných „nevyléčitelných“ chorob. Chce to ale odvahu a vzpouru proti nefungujícím postupům.

MUDr. Tomáš Lebenhart