Čeká nás virová sezóna. To je takřka jisté. Imunitní stav obyvatelstva včetně dětské populace je tradičně velmi slabý a emoční energie strachu, ekonomické nejistoty a rozladěnosti s všeobecného chaosu také obranyschopnosti nepřidá. Další stres bude (letos asi ještě silněji) narůstat před Vánoci…

Jako homeopat radím tuto prevenci:
Proti Covidu 19 je již u nás k mání nosoda v potenci 30 (komerční označení SCN) a v brzké době bude i v potenci 200. Problém je, že naše lékárenská síť ji nebude mít. Nemohu zde bohužel ani uvést zdroj, kde ji lze (velmi levně) zakoupit. Je to jistě velmi smutné, ale veřejně se přihlásit k používání tohoto účinného homeopatika jako specifické informace pro imunitní systém proti Covid 19 se mnoho zasvěceným lidem jeví jako „hra s ohněm“. Mě osobně je to fuk, chci prostě účinně a inteligentně pomoci. Proto tuto nosodu budu mít pro každého zájemce v ordinaci. Buď formou tří kuliček do čistých úst, nebo k prodeji malého balení na sezonu pro rodinu. Ostatní musím odkázat na samostatné pátrání, včetně dotazů na mě. Zatím… věřím, že vlivem zvyšujícího se vědomí lidí nebude nutná taková opatrnost.

V potenci 30 ji doporučuji 1x za 2 týdny, nebo v případě reálného ohrožení po týdnu. Jde o PREVENCI! Ne o léčbu. Tak je jiná – homeo dle symptomů (nejčastěji Gelsemium 30, Arsenicum album 30). Dále je možno bezpečně používat inhalace kysličníku chloričitého (MMS, CDS2). Vážné stavy patří samozřejmě do péče zdravotnického systému. Reálně mohou být (a také se to v praxi ukazuje) lidé s nízkou imunitou, oslabenou psychikou a souběhem chronických nemocí, zejména obezity, cukrovky a onkologických nemocí, popř. stavů po transplantaci oránu. Takže prakticky oslabených dlouhodobou nesprávnou životosprávou i léčbou… Klasické očkování nedoporučuji. Pokládám ho za vysoký hazard! Také nedoporučuji jakékoliv jiné nabízené očkování včetně proti chřipce. Imunita se zaměří na příslušný virtuální virus, proti kterému bude vyvíjet specifické protilátky – na úkor obecné buněčné imunity a reálný virus (třeba Covid 19) bude mít snadnější cestu a může se stát nebezpečnějším.

Pakliže se bude blížit nebo již probíhat chřipková epidemie, je moudré preventivně brát i homeopatickou nosodu z chřipkového viru INFLUENZINUM 30, jež v lékárnách dostupná je – na lékařský předpis. 1x za týden po dobu epidemie. Dále je zde známé Oscillococcinum, které zvyšuje obecnou protivirovou imunitu. Dále Citomix (Guna na Rp nebo GUNA PREVAX nebo GUNA REACT jsou další možnosti účinné prevence – a to když „už na mě něco leze“. Umím si představit zimní preventivní scénář:
Nosoda z Covidu 19 200 1x z 3 týdny, Oscillo 1x za 2 týdny a Infuenzinum 30 též 1x za dva týdny, (ev. častěji dle epidemiologické chřipkové situace) střídavě s Oscillem. Do toho možno Citomix dle potřeby, úvahy a možnosti mimo dny braní výše zmíněných nosod. Vitamín D3 po celou dobu až do Velikonoc. Dospělí a větší děti 2 tisíce jednotek, chronicky nemocní 4 tisíce jednotek, menší děti tisíc jednotek a batolata a kojenci 500 jednotek denně. Plus byliny nebo medicinální houby dle zkušeností každého z vás. (Echinacea, šišák bajkalský, lichořešešnice, Coriolus, hericium, reishi…). Roušky a izolace vedle těchto opatření hrají vedlejší roli.

Dále chci připomenout možnost akutní autopatie (popis této jednoduchá a zejména u dětí velmi účinné metody) je na mých stránkách v rubrice HOMEOPATIE pod názvem Technika akutní autopatie. Lze ji použít především v době vstupu infekce do těla. Tedy k léčbě, popř. sekundární prevenci komplikací.

Ve stravě co nejméně cukru a pšenice a o to více ovoce a zeleniny – nejlépe mezi jídly získaných pomocí kvalitního šnekového odšťavňovače. Např. korejský OSCAR má slušný poměr cena/výkon.

V závěru radím nevěnovat nemocem (ani Covidu) prioritní pozornost a myslet spíše na zdraví a další pěkné věci.

MUDr. Tomáš Lebenhart