Petice za odstranění diskriminace dětí v přístupu do kolektivů 

Dobrý den,
dovoluji si vás tímto upozornit na novou petici za odstranění diskriminace dětí v přístupu do kolektivů v rámci povinného očkování.
Poslanecká sněmovna opět po čtyřech letech projednává zákon o ochraně veřejného zdraví, který mj. upravuje přístup dětí do mateřských škol, škol v přírodě a zotavovacích akcí. Bohužel i tentokrát novela v oblasti očkování upřednostňuje represi před komunikací a individuálním přístupem, i když je zřejmé, že tento tvrdý přístup je nefunkční a nezvyšuje důvěru v očkování. Rozalio proto iniciuje petici, kterou požaduje ukončit nesmyslnou diskriminaci dětí - žádá umožnit navštěvovat školky všem dětem, a také, aby všichni spolužáci bez ohledu na očkování mohli spolu jezdit na školu v přírodě nebo tábor. Děti jsou nyn&iacut e; rukoj mím systému, napravme tento stav!

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE. Petici pak můžete podepsat ZDE.
Budeme velmi rádi za spolupráci - např. sdílení na FB, vytištění petice a sběr podpisů... Pouze s těmi fyzickými podpisy můžeme jít k petičnímu výboru PSP. Avšak čas kvapí, je třeba přesvědčit poslance co nejdříve. Prosím, posílejte nám petiční archy klidně i průběžně, byť jen s jedním podpisem. Děkujeme!

Stále nám také běží projekt na darujme.cz k legislativním změnám. I za finanční pomoc budeme velmi rádi. Projekt najdete ZDE.
Předem děkujeme za zapojení do změny systému očkování.
S vroucím pozdravem
Dagmar Sláčalová


ROZALIO – Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování, z. s.
E-mail: dasa.slacalova@rozalio.cz
Tel.: +420 733 280 080
www.rozalio.cz
Facebook Rozalio