Péče o tělo

Tělo nám z vyššího spirituálního principu nepatří. To ovšem neznamená, že se o něj nemáme řádně starat. Bylo nám poskytnuto ku pozemské pouti, bylo nám svěřeno. Svěřeno do péče! Tou péčí nemyslím kosmetické záležitosti. Dokonce ani fyzické a biologické náležitosti, jež pokládám – tak jako i vy, za samozřejmé. Co ale pro většinu lidstva samozřejmé, ba ani známé není, je péče mentální. Pojďme si o ní krátce a zásadně říci. Je totiž životně důležitá a všeobecně podceňovaná.

Naše (svěřené) tělo je oživeno vědomím a inteligencí Stvořitele. Tím tvůrcem nejsme my, to je doufám nad slunce jasné. My můžeme maximálně dělat ty oblíbené pohyby, že… ale pak už je to zcela mimo naši kontrolu. A dějí se vesmírné věci… na tento svět přijde nový návštěvník oděn do nového tělíčka. To samo roste a rozvíjí se. V jeho buňkách se každou vteřinu a to nepřetržitě dějí zázraky – námi nekontrolované a ignorované. V tomto punktu jsme naprosto nevědomí. Myslíte, že to tělu a jeho buňkám vadí? Že to vůbec vnímají? Že to nějak potřebují? JO! To si pište, přátelé, že jo! A právě pro tenhle moment to píšu. Živé tělo a každá jeho mikročást vnímá naše myšlenky a emoce. Navíc velmi stojí o to, aby byly k němu milé a laskavé…

To nejsou žádné esoterické bláboly, to jednoznačně prokázali kvantoví fyzici, elita moderní vědy. Na tomto principu stojí mj psychosomatika. Tělo je náš opravdový přítel a spolehlivý průvodce. Nikdy nás neopustí (tedy do posledního úderu srdce) a nikdy nás nezradí – pokud se k němu chováme odpovědně a uctivě. Ano, chci vás vyzvat, abyste měli ke svému tělu velkou úctu a respekt. Netušíte, co vše dokáže… a dělá to pro vás! Miluje vás, je vám totálně oddáno. Zkuste si to připustit. Není to jen krásně vystajlovaná flákota nebo kopa polodebilní hmoty.

Milujte své tělo! Věnujte mu laskavou pozornost, obdivujte ho. Nečekejte, až se bude o Vaši laskavou pozornost samo ucházet či dokonce vysílat SOS! Většina lidí věnuje svému tělu mentální pozornost až v momentě, kdy něco přestane fungovat nebo začne bolet. Mám pravdu?? Chovejte se preventivně. Udržujte ho v neustálé přízni. Děkujte mu za to jak dobře funguje a vypadá. Že je pořád s vámi. Lepšího životního partnera nenajdete v širém světě, to vám garantuju!

Pokud možno každý den, třeba před usnutím, na něj v lásce a klidně i obdivu pomyslete. Oslovte v duchu každý jeho orgán, představte si ho a poděkujte, za jeho práci. Pokud o ní mnoho nevíte, doplňte si základní povědomí o anatomii a fyziologii. To dáte. Máte internet. Pokud onemocní, ptejte se PROČ? Co jsem udělal/a blbě? Proste ho za odpuštění a představujte si jak zase „zlobivá část“ perfektně maká. Až když to takto nezvládnete, přivolejte pomoc.

Naučte se vnímat jeho řeč, jeho signály. Ne jen hlad, žízeň nebo bolest. Jeho důvěrný šepot. Než přijde tinitus. Pak už je pozdě… Kdybyste snad neměli ten den náladu či čas, řekněte aspoň jediné slovo, mantru všech mater: DÍKY!

Díky, že jste si přečetli tento text……   
Ještě trochu mysteriózní PS: Vězte, že popel spáleného těla váží na gram stejně jako po narození. Vězte, že na tento svět nás doprovází stejná vysoká duchovní Bytost – Archanděl transformace, které my, lidé říkáme Smrt! Tato bytost nás doprovází po celý život a nehne se od nás. Je vždy ready nás opět odvést domů… Nebojme se ho a udělejme si z něj záhadného a všemocného ochránce a průvodce. I jeho přítomnosti si buďme vědomy. Uleví se vám a život půjde s lehkostí a hravým nadhledem. Uvidíte.          

MUDr. Tomáš Lebenhart