Muž a žena

Co spojuje dva lidi, o kterých chci vyprávět? Přišli ke mně dnes do ordinace. Oba mají za sebou mnoho let vážných zdravotních potíží. U obou se dramaticky zhoršují.
Dejme přednost muži. Je o 14 let starší, navíc je v naší zemi trvalým hostem. Má srbský původ, vystudoval architekturu. Léta je unaven, posledních sedm let má intenzivní pocity pohybů ve svém těle. Začalo to ve svalech končetin. Tyto jemné pohyby byly často i viditelné. Později pociťoval pohyby i v hrudi, v břiše a dokonce i v mozku! Byl vyhublý, černooký, s krátkými šedými vlasy. Vypadal jako bubeník Rolling Stones, Charlie Wats - ten je ovšem o generaci starší. Také by mohl býti připodobněn k herci Ivanu Trojanovi. Působil velmi důstojným a naléhavým dojmem. Emotivně, ale velmi přehledně a pozorně mi vylíčil své útrapy.

Intenzivně studoval na internetu i v knihách tuto problematiku. Bylo mu brzy jasné, že jde o parazitární invazi. Klasičtí lékaři mu neměli co nabídnout, tak s nimi neztrácel čas. Koupil si Zapper a dlouho plazmoval. Bez efektu. Nechal se frekvenčně vyměřit Salvií u několika věhlasných poradců Dr. Jonáše. Všude jiné výsledky, ale množství parazitů, prakticky v celém těla a orgánech. To odpovídalo klinickému stavu. Bral několik chemických antiparazitik + MMS. To vedlo k tomu, že se mu navíc rozjela psychika a upadal do depresí se sebevražednými myšlenkami. Používal i F scan. Poznal, že nejen vědecký medicína, ale i různí měřiči a poradci jsou bezradní.

Naprosto se orientoval ve spojitosti neuroinfekce a nálady. Vyprávěl mi, že ví od dědečka, že v oblasti jižního Srbska a Kosova psychiatři před sto lety léčili deprese a schizofrenie Praziquntelem, chemickým lékem na hlísty, motolice a schistosomy. Většinu pacientů tímto protiparazitárním lékem vyléčili nebo alespoň zlepšili. Delší dobu pije skořici, marco, pelyněk… Nemá v tom ale řád a vedení.

Popisoval mi nesmírně dramatické stavy, kdy naprosto reálně pociťoval silné kroutivé pohyby ve svých útrobách. Typicky z břicha přes bránici a srdce do krku a hlavy, až třeba do oka. Byly to tak intenzivní bolesti, že nevydržel v klidu a běhal po bytě a křičel. Jednou takový stav dostoupil vrcholu a jeho zachvátila panika. Zavolal pohotovost. Posádka ho evidentně měla za blázna, píchli mu Apaurin na uklidnění. Dožadoval se zoufale pomoci a zjištění příčiny. „Jistě, pane, ubezpečil jej lékař. Odvezeme vás ke specialistovi.“ Vsadili ho na psychiatrii a odjeli… Antidepresiva odmítl. Hledal dál…

Domluvili jsme se na autopatii z vařené sliny a tinktuře ze štětky soukenické. Kontrola za 3 měsíce.

Paní, 38 let. Otec a její dvě sestry zemřeli poměrně mladí na selhání srdce. Ona bez potíží. Před třemi lety ji zjistili AV blok 1. stupně s výpotkem kolem srdce a zvětšením síní. Srdeční nervy nespolehlivě přenášejí elektrické vzruchy ze síní na komory. Srdeční síně se stahovaly až 200x za minutu (futter), zatímco komory jen asi 40x. V noci měla akci i pod 20 za minutu. Kardiolog nasadil Rytmonorm a Warfarin na ředění krve. Stav se zhoršoval a navíc se objevily psychické obtíže (pp z Warfarinu). Prodělala svou první operaci – ablaci srdečního nervu pomocí laseru. Nic se nezměnilo. Proběhla další operace, rozsáhlejší. Opět bez efektu. Naopak byl diagnostikován blok 2. stupně. Tzv. ejekční frakce levé srdeční komory byla pouhých 41 %. Silně selhávající srdce. Do schodů těžce dýchala a musela se zastavovat. Do hry se vložil psychiatr s antidepresivy. Klasika, ovšem bez jakéhokoliv odůvodnění… Pacientce byl voperován kardiostimulátor. Ten nefungoval. Provedena

reoperace – výměna za modernější – tzv. kardiovertrodefibrilátor (omlouvám se za to slovo). Ten umí i dle potřeby defibrilovat.

Další linka děje je gynekologická. V 15 letech aplikována několikrát Provera injekcí ke zpravidelnění měsíčního cyklu. Pak trvalá antikoncepce s vynechávkou pouze několika let (dva porody). Měla silně oslabený srdeční puls a hormonální a jaterní.

Posuzuji to jako typický příklad mikroparazitózy srdečních nervů. Infekce dráždící svými toxiny nervy samozřejmě trvá dál, přes všechna kardiochirurgická opatření. Domlouváme se na autopatii z vařeného dechu a Argentum nitricum 15. Měsíc 2x3 kuličky.

Opět chci upozornit na závažné a zdravotnicvím neřešené téma paraziti. Zároveň mně trochu mrzí, že i různí poradci, kteří problematiku znají, se často také neshodují a nedokážou pomoci. Jsem zvědav, jak pomůže autopatie. Těmto nešťastníkům je třeba nějak pomoci. Většina z nich končí na psychiatrii jako naprostí trosečníci… zubožení, bez osobnosti, třesoucí se, ovladatelní jako loutky… mnohdy původně vysoce inteligentní a kreativní.

MUDr. Tomáš Lebenhart