Lupénkový byznys

Byl u mne muž středního věku se známkami lupénky v obličeji i jinde na kůži. Řekl mi svůj příběh. Před několika lety mu jedna větší klinika u nás ústy významného dermatologa nabídla zařazení do studie s aplikací nového léku proti tomuto onemocnění, které dermatologové mylně považují za kožní. Aby mohl být do této studie zařazen, požadovala VZP půlroční aplikaci cytostatik! Pán v roli potkana na to přistoupil v naději na vyléčení.
Během této „léčby“ o které i tzv. odborníci věděli své, pacientovi selhala imunita a on byl opakovaně napadán infekcemi a bral mnohokrát antibiotika. Začal mít střevní potíže. Byl unavený. Po šesti měsících potlačující chemie začal docházet na injekce nového léku. Plynuly měsíce. Ložiska na kůži pomalu mizela – dovnitř. Příbalový letáček byl miniaturní horor do kapsy. Jedním z uváděných vedlejších účinků je vznik střevních nádorů. Muže začalo silně bolet v podbřišku. Po mnoha otáleních ze strany zdravotnictví mu diagnostikovali villosní adenom tlustého střeva blízko konečníku. Asi 3 cm v průměru. Byl operován. Zázračný lék bral dál. Klinika účtovala VZP 80 tisíc korun za jednu injekci. Byznys jel hladce a pacient trpěl čím dál více. Měl opakovaně vysoké jaterní testy (lupénka má energetický původ většinou v játrech). Tvrdá chemie by měla být kontraindikována!

Po asi půl roce nastala recidiva adenomu, tentokrát 7x5 cm. Zvažoval se rektální vývod. Našel si jedno chirurgické pracoviště, kde se podařilo nádor odstranit bez nutnosti vývodu. Byl tělesně i psychicky vyčerpán. V této fázi se vzepřel a odmítl další injekce. Dermatolog začal vyhrožovat tím, že bude muset celou léčbu zpětně doplatit! Nakonec nic platit nemusel. Začalo jej znovu bolet břicho. Lupénka se samozřejmě znovu objevila na pokožce. Přichází ke mně…

Dostal homeopatika GUNA Bowel (drenážní program pro tlusté střevo a játra) a GUNA Mood – homeopatické antidepresivum, m.j. s informací ze Salmonely. Za dva měsíce kontrola. Tlusté střevo je též významným orgánem psychiky a imunity. Pán má i mnoho psychických symptomů. Ty lupénku vlastně odstartovaly.

V každém medicínském odboru by se našly obdobné scénáře. Zde jen pro ukázku, kam až zdravotnický byz může zajít… Mějte oči otevřeny!

MUDr. Tomáš Lebenhart