O lásce se tak mono mluví a tak málo se chápe… Vážení čtenáři, dnes bych vám rád přiblížil význam tohoto slova, tak, jak ho chápu já. Předesílám, že lásku nelze pochopit. Tedy, měl bych spíše říci, jak lásku vnímám. Napřed si řekněme, co láskou NENÍ. Láska NENÍ ona emoce, kdy zamilovaně říkáme: Miluji tě, všechno pro tebe udělám, ty jsi moje zlatíčko, bez tebe nemohu žít, apod. Toto skutečně NENÍ projev opravdové LÁSKY. Jde o emoční projevy vycházející z našeho ega. Láska není o mluvení, nýbrž o činech. Láska nemůže být zaměřena na jednu osobu. Nelze ji ničím podmiňovat. Je trvalá, přirozená, neohraničená, neovlivnitelná… Jak tedy dosáhnout tohoto nejvyššího stavu našeho bytí? Jak dosáhnout skutečné lásky, která je nejvyšší léčbou i samotným principem života?
Snažte se ve svých představách, seč můžete, vidět věci v dobrém světle. Přejte v duchu (nemusíte vůbec nahlas) každému to nejlepší. Pokud bude někdo nemocen, utvořte si živou představu o jeho zdraví. Zvláště lékaři by takto měli činit. Pokud bude nešťastný ze svého vztahu, utvořte si vnitřní obraz jeho štěstí a láskyplného vztahu. Pokud si vám někdo bude stěžovat na chudobu, vytvořte si přesvědčení o jeho bohatství. Svým představám věřte. Ještě účinnější je vědomí jistoty! Buďte si prostě jisti, že to bude tak, jak jste si v myšlenkách vytvořili.

A teď jedna důležitá věc: Začněte u sebe. Je to dobrá rada. Nebojte se milovat sebe. Naučit se milovat sebe je totiž mnohem jednodušší, než učit se milovat druhé. Vytvořte si o sobě optimální představu. Dopřejte si všeho, co byste chtěli. Dokonalé zdraví, úžasnou energii, pohodu, dostatek peněz, krásný vztah, rodinu, prostě se neomezujte. A hlavně se nebojte. Strach je opakem lásky. Udržujte si o sobě vysoké mínění. Realita NENÍ to co se děje, nýbrž to co si TVOŘÍTE! Ano, člověk má tu magickou moc, vytvářet si svůj život. Jak? Právě mentálními obrazy, představami, kterým pevně věří, o kterých VÍ, že se stanou skutečností. Pokud jste chudí a neustále nadáváte na nedostatek peněz, tak se z chudoby NIKDY nevymotáte. Pokud v sobě najdete odvahu považovat se za bohaté a tvrdit, že máte peněz dost, je jen otázkou času, kdy se to stane. To samé se týká vašeho zdraví. Utvořte si pevnou představu svého zdraví, mluvte a myslete jako byste už byli zcela zdrávi. Neříkejte si: Uzdravím se. Říkejte (a věřte tomu): JSEM ZDRÁV. Věřím, že základní příčinou stále nemocných dětí je strach jejich matek i dětských lékařů. Malé děti totiž podvědomě přejímají mentální energii nejbližších osob.

Součástí lásky je i dokonalé odpuštění. Druhým a v prvé řadě sobě. Neříkejte: Odpouštím ti… Snažte se pochopit, že NENÍ co odpouštět! Že cokoliv se vám stalo nepříjemného, jste si SAMI přitáhli svými strachy a nedostatkem lásky. Tak to je. Takové pochopení osvobozuje, uzdravuje.

Lidé si bohužel nechtěně utvářejí svůj život strachem, nejistotou, prostě negativními představami. Mezi škodlivé energie patří i tak rozšířená lítost. Lítost NENÍ projevem lásky! Lítost je projev slabosti a nepochopení. Má oslabující vliv na oba zúčastněné. To nejlepší, co pro sebe i ostatní můžete v životě udělat, je aktivně tvořit pozitivní energii zdraví, štěstí, dostatku… to je láska…

Když většina lidí bude takto láskyplně tvořit své představy, kterým bude pevně věřit, bude rok 2012 procházkou růžovou zahradou. Ne politici, ne finančníci, ne Pánbůh, ale VY jste odpovědni za své životy a tento svět! A neberte to jako špatnou zprávu. Naopak: Radujte se! Nebojte se svobody. Nebojte se radosti. Nebojte se lásky. Nebojte se trochu čarovat. NEBOJTE SE!