Kurkuma s medem

Kurkumový med, nejsilnější antibiotikum

Třeba by se nám mohlo hodit v očekávání další pandemie, tentokrát opičích neštovic.
Kurkumový med:
nejsilnější antibiotikum na světě, jehož výhody ani lékaři nedokážou úplně pochopit. To je dobré si přečíst.

Rada od starého léčitele:
Jedním z nejpoužívanějších koření současnosti je kurkuma. Lidé ho pro jeho jedinečnou chuť využívají zejména při vaření, ale už mnoho staletí se používá i jako lék v ajurvédě. Kurkuma s medem odstraňuje problémy se žaludkem a trávením, urychluje hojení ran, drobných poranění a potíže se šlachami a svaly.

Lékaři stále nevědí, jak vysvětlit zdroj léčivé síly kurkumy s medem. Přesto mnohé vědecké studie potvrdily léčivou sílu kurkumy. Toto koření obsahuje účinnou látku zvanou kurkumín, která dokáže nejenom zmírnit záněty v těle, ale i léčit mnohé nemoci. Kurkumín je plný protiplísňových a antibakteriálních vlastností, které mohou pomoci v boji proti mnohým choroboplodným bakteriím. Studie tvrdí, že kurkumín pomáhá buňkám přežít i při těžkém zánětu. Chrání též DNA, má pozitivní vliv na 700 genů v lidském těle a léčí více než 160
zdravotních problémů. Jeho protizánětlivé vlastnosti pomáhají léčit stavy, jako je osteoartritida. Mnozí odborníci tvrdí, že kurkuma s medem může pomoci odstranit problémy s játry, onemocněním dýchacích cest, autoimunitní a neurologické poruchy. Obsahuje sloučeninu zvanou turmerón, která může dokonce sloužit jako přírodní lék na Alzheimerovu chorobu. Kurkuma s medem zlepšuje funkci mozku, obnovuje jeho buňky a brání hromadění beta-amyloidních plaků, které způsobují uvedené onemocnění. Velmi silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, které se nacházejí ve směsi kurkumy s medem, mohou pomoci při léčbě mnohých druhů rakoviny: žaludku, prsou, plic, jater a tlustého střeva. Kurkuma s medem má zároveň na rozdíl od chemoterapie silný léčivý účinek, protože zdravé buňky zanechává nedotknuté a likviduje jen ty zhoubné. Kurkuma s medem napomáhá růstu prospěšné mikroflóry ve střevech, což zabezpečuje její plnohodnotnou práci.

Složení směsi:

  • 1 polévková lžíce práškové kurkumy
  • 100 gr. přírodní med
  • Způsob přípravy a použití:
  • Smíchejte kurkumu s medem ve skleněné nádobě.
  • Užívejte 1 čajovou lžičku každou hodinu, když máte rýmu anebo chřipku.
  • Druhý den užívejte 1 čajovou lžičku tohoto léku každé 2 hodiny.
  • Následující den užívejte stejnou dávku 3x.
  • Dbejte na to, abyste směs hned nespolkli. Měla by se pomalu rozpustit v ústech.
  • Nejlepší výsledky dosáhnete se šálkem bylinkového čaje.