Konstituční odpoledne

konstitucniOdpoledne4.pngJiž dříve jsem se v homeopatických textech zmiňoval o zajímavém jevu – „výukových dnů“. Každé setkání přináší učební potenciál pro obě strany, resp. všechny zúčastněné. Terapeut a jeho klient není výjimkou. A tak se konstitučním homeopatům stává, že přijde den, kdy se k němu z různých končin sjíždějí lidé stejného konstitučního typu. Jde o šanci pro nemocné i pro homeopata… bere lekci a ještě mu za to platí… Dnes se takřka výhradně sjížděla Carcinosina, jako kdyby se snad domluvila.
Carcinosinum je významný konstituční typ. Jeho zdroj je v rakovinových buňkách ženského prsu. Obsahuje bohatou emoční a psychickou rovinu (píšu o něm v samostatném článku Carcinosinum) a fyzicky je takřka nepřehlédnutelné. Zde vyzdvihuji hlavu. Úzká lebka, černé oči blízko u sebe. Kdo do nich jednou pohlédl, už nikdy nezapomene ten výraz… hluboký, seriózní, vážný s přídechem trpkosti. Přišli zachránit svět a příliš je to vyčerpává. Mají tendenci pokračovat až k sebezničení. Známá osobnost Carcinosinum je Barack Obama.

Dnes odpoledne už byla přítomnost energie Carcinosin tak do očividná, že jsem se rozhodl o tom napsat a dodatečně něco nafotit. A tak zde s velmi laskavým (jak typické pro Carcinosina) svolením ukazuji čtyři fotografie. Na první hledíme do oduševnělé tváře malého chlapce. Na fotce druhé je jeho malinká sestřička (zde pro změnu jasný typ Calcarea carbonica – klidná, dlouhý pohled do očí, veliké modré kulaté oči, kulatá, potivá hlava). Během hodiny u mne ji často „dospěle“ hladil, zatímco se mnou inteligentně konverzoval.

Utrpěla tři vakcinace Hexavakcínou. Po každém vpichu měla asi týden horečku, rýmu a kašel. Po té se v podkoží pod vpichem vytvořil tuhý vejčitý útvar s temně fialovým zbarvením kůže. Detail jednoho stehýnka je na třetí fotografii. Kdybyste jemně zmáčkli podkoží pod skvrnou palcem a ukazováčkem, zjistili byste, že je velikosti kachního vejce. Na druhém stehýnku má tyto útvary dva vedle sebe. Po každém očkování jeden. Nezmenšují se, zůstávají bez vývoje. Matka se třikrát po očkování ptala pediatra, co to má být a zda tyto potíže nesouvisejí s očkováním. Pokaždé byla striktně informována, že nikoliv. Na otázku co s tím, odpověď – nic, to přejde. Po této zkušenosti se rodiče pevně rozhodli už nikdy neočkovat. Plně jsem je v tom podpořil. Opakovaně, takřka dnes a denně se ujišťuji o tom, že běžní pediatři NEJSOU odborníky na očkování a že prakticky nevědí, co dělají. Navíc se chovají ve své neznalosti samolibě. Jen tak bezděčně urychlují pád gigantického vakcinačního podvodu…

Matka obou dětí též jasné Carcinosinum. Už mi to focení bylo trochu trapné, tak jsem ji nepožádal…

Na poslední, čtvrté fotografii je opět mladá žena tohoto výrazného typu. Přišla hned po nich jako poslední návštěva. Skoro jsem nevěřil svým očím… Pokud by si nebyl někdo jistý touto konstitucí, mohou jej ujistit četná mateřská znaménka zejména na trupu, jež v průběhu života přibývají.

Tak dnes to bylo Carcinosinum. Minulý týden v mé ordinaci probíhalo školení hadí jedy. Jedna paní, žijící ve Švýcarsku referovala, že po Lachesis 15 dostala takovou vlnu agresivity, že byla nebezpečná svému okolí a jí bylo řečeno, že zavolají policii – v této spořádané zemi jen tak něco neprojde… Denně jsem zvědav na další a další příběhy. Zvláště když vím, že do nich mohu vstoupit…

MUDr. Tomáš Lebenhart

konstitucniOdpoledne3.png konstitucniOdpoledne2.png konstitucniOdpoledne.png