Komunisti

Narodil jsem se uprostřed padesátých let a komunizmus mi rozhodně nevoněl. Měl jsem i pár protikomunistických incidentů, které mohly vyústit vyhazovem ze školy. Jako mladý lékař jsem přiváděl téměř k zoufalství ředitele klatovské nemocnice tvrdošíjným odmítáním vstupu do KSČ i SSM. Nikdy bych si tenkrát nepomyslil, že jednou budu komunisty hájit.

Chci to udělat nyní. Připadá mi, že právě oni jediní se na našem politickém jevišti chovají slušně. Nesouhlasím s honem na komunisty, který je stále intenzivnější a hloupější. Komunisté dnešních dnů nemají nic z arogance a zločinnosti svých předchůdců z let socializmu. Zdá se, že jako jediní nekradou, nepomlouvají, nezdobí je žádné skandály a dokonce se mi zdá, že to se svými voliči, kterých je čím dál více, myslí dobře. Ne, nepřeji si jejich vládu. Mám spíše pravicové myšlení. Podporuji osobní odpovědnost za své činy, nepřeji flákačům jejich bezstarostný život ve štědré sociální síti. Zrušení zákona o veřejně prospěšných pracích s poukazem na novodobé otrokářství mě skoro zvedá ze židle. Přesto musím férově sám sobě přiznat, že naši dnešní komunističtí lídři, jsou slušní a erudovaní lidé. Vzteklé předhazování jejich minulosti je stupidní zakrývání vlastních nedostatků. Kdo má problém v sobě, rád ho hledá v druhých. To platí i mimo politiku. Občanští i sociální demokraté, nemáte náhodou velký problém - s demokracií?

Dámy a pánové na politické scéně, zamyslete se nad sebou a vašimi vlastními soudruhy. Máte všechno v pořádku? Jste všichni čistí? Jdete příkladem ostatním? Proč si myslíte, že lidé navzdory špatným zkušenostem z komunistické éry, vás volí stále méně? Vy svým chováním přímo zvete komunistickou stranu do vlády! Tak zklapněte a jděte do sebe. Staňte se lepšími než oni už konečně!

Tomáš Lebenhart