Kdo vlastně jsme?

kdo-vlastne-jsme1.pngTento text je možno uchopit různým způsobem, ale pozor – hlavně ne rozumem! Spíše srdcem, pocitově. Nepřemýšlejte o jeho významu, spíše ani nemeditujte (JE to vlastně meditace, budete-li ji praktikovat). Nejlepší je o takových zásadních otázkách a informacích rozjímat, cizím slovem kontemplovat. Máte samozřejmě možnost sdělení kompletně odmítnout. Vše je v pořádku…

Asi budete souhlasit, že otázka KDO JSEM?, je zásadní. Resp. odpověď na ni. Může vám pomoci zorientovat se ve vašem životě. Může vás uklidnit či naplnit pocitem štěstí a hlubokého uvolnění. Je to její potenciál, který můžete různým způsobem využít či ne.

Najděte si cca 10 minut času, buďte nejlépe sami v místnosti, na místě, které je vám příjemné. Můžete ležet na zádech nebo sedět. Měli byste se cítit pohodlně a nestarat se o tělo. Běžná příprava na meditaci. Ale nemusíte toto vše dělat a meditaci praktikovat. Někomu bude více vyhovovat si text pouze pozorně přečíst – třeba vícekrát… a pak o něm případně rozjímat.

Zavřete oči, dýchejte pomalu do břicha a dejte myšlení volno. Připravte se na to, že buďte postupně odkládat „vaše“ nepostradatelné věci a atributy, kvality. Prostě všechno. Nic si neponecháte. Přijměte prosím, mimo přítomného okamžiku NIC nepatří! Pokud s tímto paradigmatem máte problém, text jednoduše odložte (třeba na jindy, až nazraje váš čas).

Odložte své jméno i příjmení. Zůstaňte bezejmenní.
Odložte veškeré vzdělání, školy, diplomy a tituly, vyhoďte ty krámy z okna.
Odložte svou národnost, adresu.
Odložte svou rasu.
Zapomeňte na své pohlaví. Nejste ani žena ani muž. Jste člověk.
Propusťte všechny příbuzné, známé, rodinu, emocionální vazby.
Roztrhejte všechny smlouvy.
Odložte své jakkoliv přesvědčení, politické, sociální vědecké i náboženské – pryč s tím harampádím. Zbavte se názorů.
Odložte iluzi času ve smyslu ubíhajícího Chronosu. Je to pouhý náš výmysl. Žádný není. Je jen Kairos – čas pro změnu, pro čin.
Propusťte iluzi smrti. Stárnutí a nemocí.
Zbavte se jednou pro vždy pocitu neexistující viny.

A nyní se pokuste zbavit vašeho hmotného těla. Začněte představou, že nemáte třeba palec pravé nohy. Až to zvládnete, pokračujte postupně od nohou vzhůru. Nespěchejte a ničeho se nebojte. Přes břicho trup, pomalu paže jedna po druhé od ramen k prstům. Pak zkuste ještě krk. Zde, velmi prosím a varuji, přestaňte. Hlavu si ponechte. Lidi nezkušené v této meditaci může po ztrátě celého těla, tedy i hlavy zachvátit panika, jiným se to může tak zalíbit, že bude problém je dostat zpět k běžnému životu. Pokud si jen představíte, že se rozplynula i vaše hlava (ale, opakuji, nerozpouštějte ji v představě!), co vám zbylo? NIC… Čisté vědomí. A právě TO jste vy! To si užijte a v tomto stavu setrvejte dle libosti a možnosti. Pokud si v tomto požehnaném stavu vytvoříte jasnou představu, splní se vám – až přijde Kairos…

Toto je léčivá meditace zejména pro utrpení působené Egem. Přeji všem odvážlivcům krásné zážitky. A ničeho se nebojte. V tomto stavu jste spojeni se Stvořitelem či Vesmírem, jako nikdy před tím. Takže máte absolutní ochranu a Lásku.

Až se toho nabažíte, zhluboka se nadýchněte, hlasitě vydechněte a otevřete oči. Vítejte ve světě iluzí.

Příště si řekneme PROČ tu jsme… OK?