Kardiologie a homeopatie

Homeopatické léky mohou významně pomáhat zlepšovat zdravotní stav i u kardiaků. To jest u lidí s nemocným srdcem a cévami. V lehčích případech je možno i postupné vysazení chemických léků. Proberu ty nejvíce používané.

Selhávání srdce, jeho levé části , s promodráváním obličeje - Apocynum 15.

Selhávání pravé poloviny srdce, neboli astma kardiale s dušností - Naja 15. Tento lék také hojí dětské srdeční šelesty a má vliv na správný vývoj srdečních chlopní.

Nedomykavost dvojcípé chlopně - Kalmia latifolia 9. Tento lék také pomáhá u bolestí na hrudi kardiálního i nervového původu. Zde je ovšem nutné interní vyšetření s EKG!

Pokud se při selhávání pravé poloviny srdce rozvine tzv. cor pulmonale - Laurocerasus 9. Pacient trpí zejména námahovou dušností. Tento stav nastává často díky chemickým lékům na průduškové astma. Pokud by se léčilo homeopatyky, nikdy by k tomu nedošlo. Taková léčba však vyžaduje velkou zkušenost homeopata a jistou odvahu lékaře i pacienta. Mám mnoho pacientů, kteří se díky tomuto přístupu astmatu zbavili a neberou žádné léky. Prostě se uzdravili.

Při zúžení či spasmu koronárních tepen, tedy angíně pektoris - Cactus grandifloris 9. Působí lépe než nitroglycerin.

Pokud přijde náhlá a silná bolest na hrudi a je tedy podezření na akutní infarkt myokardu, okamžitě voláme 155 a než přijede sanitka, je velmi vhodné vycucat alespoň 2x spolu s Cactus gr., také Arnica montana 15 nebo 30. Ta dokáže velmi rychle prokrvit postiženou část srdeční svaloviny. Lze si tím zachránit život, neboť někdy rozhodují pouhé minuty.

Tak to byly ty hlavní kardiologické homeopatické léky, opět doporučuji mít Arnicu doma a pokud jste kardiaci, tak i některé další uvedené léky. Pokud by se někdo chtěl jimi soustavně léčit, je samozřejmě NUTNÉ konzultovat lékaře, který má s touto léčbou patřičné zkušenosti. Existuje spousta dalších účinných homeopatik v této oblasti. Příště uvedu léčbu vysokého a nízkého krevního tlaku. Tak za týden nashledanou.