Jak zvládat běžné infekční nemoci

jak-zvladat-bezne-infekcni1.pngMilí čtenáři, uvedu zde účinnou léčbu sezónních infekcí a to bez škodlivé chemie. Za prvé si uvědomte, že chemické léky (tzv.antipyretika), které srážejí zvýšenou teplotu, vám uzdravení nijak nepřiblíží, ba naopak mohou pouze zkomplikovat a prodloužit průběh nemoci. Horečka je totiž jedním z přirozených prostředků naší imunity. Při zvýšené tělesné teplotě probíhají imunitní děje rychleji a efektivněji. Navíc, tak oblíbený paracetamol (zvaný též pseudoefedrin) je jedovatý a zatěžuje detoxikační orgány (játra,ledviny) a může poškodit bílé krvinky. Jeho použití je naprosto nevhodné! Jde o léky jako Paralen, Panadol, Modafen, atd. Další velmi oblíbený lék používaný běžně při teplotě a to i u kojenců (!!) je ibuprofen(Nurofen, Brufen, ..)

Tato chemikálie je ještě toxičtější. Dle mého názoru nemají tyto jedy žádné opodstatnění v léčbě horečnatých stavů. Podlehli jsme (pacienti i lékaři) masivní reklamní kampani farmakoprůmyslu. Pokud chceme vysokou horečku (např. u kardiaků nebo malých dětí) snížit,použijme přirozený postup - tedy ochlazení. Ať již studené zábaly a nebo vlažnou koupel. Uvedu tři homeopatické léky, které velmi účinně a zároveň bez poškození organizmu sníží teplotu. Homeopatika působí svou informací právě na imunitní systém, který pak začne pracovat účinněji a inteligentněji.
Základním homeopatikem pro začátek infekčních nemocí je Aconitum. Osvědčila se mi síla léku 30. Možno použít i 15. Tento lék působí pouze prvý den, pak už ne. Dokáže při včasném použití přimět organizmus k uzdravení ještě týž den! Musí se brát opakovaně, třeba po půl hodině. Stačí cucat tři kuličky (to platí u všech homeopatik). Další homeopatikum, které působí antipyreticky, je Belladona. Zde používám sílu 9 nebo 15. Hodí se pro pokročilejší zánět s pocením, neklidem, bušením srdce a žízní. Tím třetím je Ferrum phosphoricum (opět 9 či 15), jež pomáhá při horečkách, kdy je pacient klidný, třeba si čte noviny.., nemá moc žízeň a nepotí se.

Samosebou, podle dalších příznaků (kašel, rýma, různé bolesti…) je možno přidat další homeopatické léky. Takto se nemocný může uzdravit ve velmi krátké době a jeho imunita je nemocí posílena! Nikoliv narušena, jak je tomu u chemických přípravků. Zde se nemohu nezmínit na mnohdy zbytečné předepisování antibiotik. Bohužel, i sami pacienti často tlačí na lékaře v tomto smyslu. Tyto syntetické látky mají sloužit pro záchranu života. A nikoliv pro běžné infekční nemoci. Antibiotika výrazně narušují celistvost organizmu a snižují obranyschopnost. Na rozdíl od homeopatik a jiných přírodních léků postrádají inteligenci. Nadělají v těle více škody než užitku. Velmi často mám v ordinaci děti, které po opakovaně podávaných antibioticích již ztratily přirozenou imunitu a jsou stále nemocní. Pak jim vytrhnou krční mandle a angíny sice pominou, ale infekce postoupí hlouběji do průdušek a kolotoč antibiotik se opakuje. Pokud se děcko nezačne skutečně léčit, nečeká ho nic dobrého… Mimo oblast homeopatie se mi při zvládání infekčních nemocí osvědčuje Vironal kapky (Energy), Baktevir (Diochi), Stín brokátového závoje (tradiční čínská medicína) - což jsou směsi bylin s antibiotickým účinkem.

Vhodné je použití i dalších bylinných směsí pro odvedení studeného větru z napadeného organizmu. Na záněty v krku včetně hnisavých angín možno dát dubové kapky ke kloktání. Svůj význam má také zábal krku s tučným tvarohem, či tofu a nebo s podušenou cibulí. Z indického lékařství používám zázvor (kořen nakrájet a zalít vřící vodou,pak pít). U silného zahlenění s zimomřivostí a bledostí je vhodné pít odvar z pepře a feferonek. U všech těchto stavů je nutno dopřát tělu klidu! A dbát na přísun vody a to teplé! Přeji vám pevné zdraví!