Jak se v zimě obejít bez chemie

O propuknutí infekční nemoci a uzdravení se rozhoduje v boji, kde na jedné straně stojí viry a bacily a na straně druhé naše imunita. Mikrosvět i imunitní děje jsou velice složité a precizní. Jde doslova o bitvu na úrovni molekul, jež jsou z obou stran ovládány nepředstavitelnou inteligencí. Pro moderní léčbu je třeba porozumět alespoň z principu těmto dějům. Stručně shrnuto, obrana proti infekci funguje prostřednictvím specializovaných bílých krvinek, které uvolňují bílkovinné molekuly zvané cytokiny. Bývají označovány jako řeč buněk. Biochemie rozlišuje spousty jejich druhů. Každý má přesnou specializaci v imunitních pochodech. Jen pro názorný příklad: Virová infekce je provázena zvýšenou hladinou interleukinu 10 a sníženou hladinou interleukinu 12. Pokud se nám podaří pomocí přesných informací tyto hladiny vyrovnat, viry nemají šanci. Takto cílená inteligentní léčba je umožněna pouze podáváním silně naředěných potřebných interleukinů, které fyziologickou regulaci provedou. Tím se nastolí stav zdraví. Chemie zde působí jako slon v porcelánu. Je třeba homeopaticky ředěných molekul. Nemohu zabíhat do hloubky, na to jsou tlusté odborné knihy zabývající se fyziologickou regulační medicínou. Pro zvídavé: www.edukafarm.cz.
A nyní k praxi. Tento článek má být praktickou pomocí při laickém zvládání zimních infekcí. Jednou variantou je symptomatická homeopatie. Zde je ovšem nutné její alespoň základní zvládání. Patří tedy do rukou homeopatů, ev. poučených a zkušených laiků. Další možností je tradiční čínská medicína či ajurvéda. Zde platí totéž. Věc je třeba znát. V následujícím odstavci uvedu léčbu běžných infekčních nemocí pomocí fyziologické regulační medicíny italské firmy GUNA. Výhodou směrem k nemocným je to, že jde o chytré směsi, řešící určitý problém.

  • VIROVÁ RÝMA: GUNA Flu 3x denně 1 tubička, 2-3 dny, Citomix 2x denně 3 kuličky týden, GUNA Lympho 2x denně 20 kapek, GUNA T Rhino nosní spray do každé dírky 1 vstříknutí 3x denně týden.
  • ZÁNĚT DUTIN: GUNA Flam 2x denně 20 kapek 2 měsíce, GUNA Lympho 2x denně 20 kapek 2 měsíce, GUNA T Sinus nosní spray 3x denně 1 vstřik do každé dírky 2 měsíce.
  • HNISAVÁ ANGÍNA (bakteriální): Citomix 2x denně 5 kuliček, GUNA Tonsils 3x denně 3 kuličky, GUNA Flam 2x denně 20 kapek, to vše týden. GUNA Lympho 2x denně 20 kapek 2 měsíce, GUNA Matrix také tak.
  • VIROVÁ ANGINA: Citomix 2x denně 5 kuliček, GUNA Virus v akutní fázi (asi 3 hodiny) 3 kuličky každé půl hodiny, pak po 3 hodinách a od 2. dne 3x denně. GUNA Flam 2x denně 20 kapek, to vše cca týden, GUNA Lympho 2x denně 20 kapek 2 měsíce.
  • CHŘIPKA: Citomix 2x denně 3 kuličky (1. den 6x denně, nebo GUNA React 10 kapek po hodině 5-6x), GUNA Flu 3x denně 1 tubičku, GUNA Virus 3x denně 3 kuličky a prvé dva dny Oscillococcinum (Boiron) 3x denně 1 tubičku.
  • ZÁNĚT STŘEDNÍHO UCHA: Citomix 2x denně 5 kuliček, GUNA Flam zprvu 10 kapek po 30ti minutách 3 hodiny, pak 2x denně 20 kapek. 2x denně 20 kapek.
  • Zvětšená nosní mandle: Citomix 2x4 kuličky, Guna INF gama 2x10 kapek, Guna Lympho 2x10 kapek, Guna sinus T nosní sprej 3x denně vstřik do obou dírek. Dlouho...třeba 3 měsíce. Pokud dítě špatně slyší, tak ještě Agraphis nutans 15 2x3 kul.

V prevenci je dobré přes zimu brát 1 tubičku Oscilla 1x týdně, Citomix 10 kuliček 1x týdně (jiný den) a kdo trpí na zduřelé mandle či uzliny, tak ještě GUNA Lympho 1x denně 10 kapek.

Způsob braní: Napřed nakapat kapky (je-li jich více, tak společně) do sklenky s trochou vody a vypít, pak rozpustit v ústech všechny kuličky. Zachovávat pravidla homeopatie. Je třeba vědět, že léky firmy GUNA jsou pouze na lék.předpis (výjimka jsou klatovské lékárny U Bílého slona - u Tesca a Dr.Max - u Billy). Mimoklatovští, je tedy třeba, aby vám léky váš praktický lékař předepsal. Fyziologická regulační medicína není žádná magie, je to naopak ta nejmodernější a nejchytřejší medicína a váš lékař by o tom měl vědět. Je třeba vyvíjet poklidný tlak na konzervativní a bojácné lékaře. Je to jen otázka jejich vzdělávání. Kurzy a odborné lékařské semináře jsou již i u nás běžné. Opět odkaz na web edukafarm.

Tyto chytré léky nejsou levné. Lahvička či tubička stojí kolem 300 korun. Je třeba si ale uvědomit, že většina chemických léků je mnohem dražších. Jde o to, že jsou plně nebo částečně hrazeny zdravotními pojišťovnami. Je třeba vytrvalého úsilí ze stran vás, pacientů i nás lékařů směrem ke zdr. pojišťovnám: Tyto regulační léky uzdraví rychleji a kvalitněji. Důsledek takového léčení je silná imunita a stále menší potřeba léků. Důsledky chemické léčby jsou dostatečně známy…

MUDr. Tomáš Lebenhart