Jak jsem jel točit na Barrandov

Po krátké úvaze, přijal jsem pozvání do TV Barrandov do diskuze o očkování. Ještě před natáčením, jež bylo stanoveno na středu, 28. 11., pozvali do studia (Duel Jaromíra Soukupa) paní profesorku Struneckou a pana Profesora Prymulu. Jednou větou - s paní profesorkou zametli. Psal jsem si s ní pak a cítila se ponížená, čelila silné aroganci…

Do diskusního pořadu Jaromír Soukup LIVE (který se předtáčí, takže live je kravina) měl býti po mém boku (nebo já po jeho) jeden z našich předních homeopatů, Václav Hrabák. Kdo přijde obhajovat a propagovat očkování nebylo zcela jasné, nikdo nám to nesdělil. Zato nám s Hrabákem produkce den před natáčením formou stručné sms sdělila, že se natáční z technických důvodů odkládá o týden. Buďte na místě v 17:30. Klapka je v 18. Přišla za pár dní další sms. V mezičase jsem aktivně sháněl informace. Prý přijde profesor Prymula a profesor Chlíbek. Tak jsem si je na internetu proklepl…

Plukovník prof. MUDr. Roman Prymula, Ph.D., náměstek ministra zdravotnictví a plukovník prof. MUDr. Roman Chlíbek, C.Sc. Ph.D., předseda České vakcinologické společnosti – oba těžce propojeni s výrobci vakcín… Připravil jsem se na pány. Promyslel strategii, sestavil argumenty, pevně rozhodnutý hájit děti. Od roku 1980 jsem pediatr a ctím svou povinnost chtít při děti to nejlepší. Byl jsem odhodlán je degradovat na pouhé podpraporčíky a osvětlit divákům podstatu vědy, podřízené byznysu a drsné účinky vakcín na dětskou populaci. Ale i seniorskou. V tzv. seniorácích všechny naočkují proti pneumokokům, ev. chřipce, aniž by se jich optali nebo jejich příbuzných, zda s tím souhlasí. Nebo je alespoň informovali. Další dny se většinou prudce zhorší jejich zdravotní stav a někteří následně umírají. Mám o tom tolik a tolik evidencí, i přímých, že toto mohu s jistotou prohlásit i před live kamerou. Dětská populace je vakcinací přímo decimovaná. Mám desítky mailů, kde rodiče detailně popisují drastické účinky, které se projevily den či dva po naočkování. Eviduji stovky takových případů ve své praxi… Zničené životy pod prapory vědy. Jedním z marketingových tahů je „kolektivní imunita“. Právě ta jde proočkovaných dětí evidentně do háje.

Hodil jsem na sebe francouzský hadry, zbavil se roští mezi obočím a vyrazil s dostatečnou časovou rezervou na Prahu. Klidně ať přijedu třeba o hodinu dřív, než abych jim způsobil nějaké komplikace. Barranďák bude namrzlej a už od oběda poslouchám v rádiu, jak se zase štosuje pražský okruh. Někde si tam sednu v recepci a budu balit klapky v nejhorším… Před Plzní naštěstí ještě před sjezdem na D5 volá Hrabák: Natáčení se ruší. Právě jsem dostal sms z produkce. Zastavuji a koukám do mobilu – i mě přišla sms. Je jim velmi líto, ale dnešní natáčení se (tentokrát z časových důvodů) ruší, a že mi dají vědět, kdy bude další termín. Tak jsem to v mrazivé mlze otočil a rozjel se zpět do vísky u Klatov, kde jinak radostně žiju.

Paní produkční jsem odepsal, že je mi to také velice líto a ať mne již nekontaktují. Korektně jsem sdělil, že jsem s panem Soukupem ztratil trpělivost. Realita je, že ho i celou jeho televizí definitivně fakuju. Odmítám již dále poskakovat dle časových dispozic pánů profesorů. Ale jistý bonus tu je: Aspoň mě nezavřou.

A tak zůstalo u mého natáčení na filmovém Barrandově jen coby dětský komparsista, v době, kdy se plukovníci ještě počurávali a pan Soukup ani to ne. Kolega Hrabák mi povídal, že tam půjde. Statečný a trpělivý muž. Bydlí v Praze a prý mu pošlou taxíka. Držím mu palce a všem, kteří drželi palce mě (nám) se tímto omlouvám. Prostě mě nasrali.

Tomáš Lebenhart