Hematit - barometr zdraví

Chemický vzorec Fe2O3 (oxid železitý), je klencový minerál. Název hematit je řeckého původu, haĩma - αιματoεις (krev) přes latinské haema a vystihuje barvu minerálu. Starší český název je krevel.
Hematitu byla vždy přičítána velká magická moc a měl svůj význam i v mytologii. Zvyšuje sebevědomí i důvěryhodnost a dodává vůli k životu. Kromě toho podporuje paměť a soustředění.

Poskytuje silné uzemnění a je zároveň ochranným kamenem, proto se používá jako průvodce cest duší mimo tělo – spolehlivě vás zase přivede zpátky. Stejně tak odhání nepříznivé vlivy a entity od vaší aury. Hematit v sobě nese silný element jang, tedy mužskou energii
Hematit léčí nejen nemoci krve (anemii apod.), ale i revmatické choroby. Dokáže snižovat horečku a odstraňovat křeče v nohou. Často bývá doporučován lidem, kteří se potýkají s nespavostí či úzkostí.

Využití je velmi široké. Léčebné účinky na nemoci spojené s krví, bolesti hlavy, křeče, zánět šlach (i když jinak se nedoporučuje ve spojení se záněty), horečky, bolesti zad atd. Když si otevřete google, najdete spousty informací. Ale to není obsahem tohoto textu.
Pokud budete pátrat po vhodných znameních, pak se hematit řadí k beranu a štíru. Já na to moc nedám. Vidím kámen, který mi něco říká a teprve potom zjišťuju informace a je mi jedno k čemu je, k čemu není a jestli je vhodný k mému znamení.
Důležité je, co jsem vypozoroval a co spolehlivě funguje.

Nosím prstýnek z hematitu. A funguje jako barometr zdraví. Kdykoli ve mne vzniká nějaký problém (zánět teplota, střevní potíže), začne se prstýnek potahovat matným povlakem. Ale ne po celém povrchu najednou, takže když to začne v dlani, tak si toho nemusím všimnout. Když si však všimnu a vezmu si MMS, prstýnek znovu nabere lesk. Pokud si nevšimnu, pak se mi třeba rozeběhne nějaký zánět a prstýnek zmatní celý. Nejde to setřít ani seškrábat. Začnu se tedy intenzivně léčit a ve chvíli kdy se začnou na prstýnku objevovat lesklá místa, vím, že mám vyhráno. A když je celý lesklý, zdravotní potíže jsou pryč.

hematit-barometr-zdravi1.png