Graphites

Graphites (tuha) je hluboce působící konstituční homeopatický lék. Může vyléčit mnoho zhoubných nádorů, vředů, exémů a problémů střeva. Většinou ho potřebují ženy. Vidíme jasný sklon k disharmonii v hormonální oblasti. Tyto ženy nesnáší umělé estrogeny (hormonální antikoncepce), které brzy vedou k rakovině prsů, dělohy či vaječníků. Mají sníženou funkci štítné žlázy, což vede k obezitě, vodnatelnosti, hrubé pokožce a chrapotu. Osoba Graphites je velkého vzrůstu, tlustá, oteklá, trpící bolestivou zácpou s hemeroidy a prasklinami konečníku. Nesnášejí horko ani zimu. Nejlépe jim je v čerstvém, chladném vzduchu v posteli, přikrytí několika dekami. Navštěvují gynekologii, onkologii a proktologii. Řezné rány se hojí s hnisavými komplikacemi a zanechávají temněfialové keloidní jizvy. Graphites je vynikajícím lékem těchto jizev, léčí-li se včas. Všechna poranění dlouho krvácejí, sešité rány mají tendenci se rozpadat. Tito pacienti jsou pohromou pro chirurgy.
Tento lék jsem mnoho let pozoroval, studoval ho a teprve po setkání s pacienty tohoto typu jsem plně pochopil jejich osobnost. Mohutnost a tělnatost kontrastuje s výraznou slabostí fyzickou, imunologickou, hormonální i psychickou. Jsou velmi nesmělí a tak přicházejí k lékaři až s velmi rozvinutým problémem, hlavně onkologickým.

Mnohokrát jsem měl v ordinaci dítě, které se bálo jít na stolici. Na rozdíl od Ambry (velrybí sekret), která se nedokáže vyprázdnit, je-li v bytě další osoba (Natrium muriaticum se nedokáže vymočit v přítomnosti další osoby), Graphites oddaluje vyprázdění konečníku, protože má oprávněný strach ze silné bolesti. Tyto děti mohou být vyléčeny Graphitem. Další typický znak dětí Graphites jsou praskliny za ušima s medovitým lepkavým sekretem.

Graphite lze poměrně snadno zaměnit s osobou Thuya. Ta je také tělnatá, obézní, ale uložení tuku je typu Věstonická Venuše - tedy v hýždích a stehnech. Má hruškovitý tvar. Graphites je celá obézní s velkým břichem i prsy. Thuya trpí nezhoubnými nádrory (adenomy, myomy, fibromy, papilomy, lipomy, bradavicemi), Graphites mívá nádory zhoubné. Také trpí bolestivými opary v oblasti genitálu a konečníku. Oba typy se rádi zahalují do různých hábitů a volných šatů, aby skryli svou neforemnou postavu. Kolébají se, zadýchávají se, mohou kysele páchnout.

Tuha je tvořena atomy uhlíku, stejně tak diamant. Rozdíl je pouze ve vnitřní inteligenci uhlíkových atomů. Jejich prostorové uspořádání je to, co oba minerály odlišuje. Tuha se na rozdíl od diamantu snadno láme, je mastná a snadno podléhá destruktivním změnám…. obdobně je na tom člověk Graphites.

Graphites tedy není příliš šťastný člověk. Když jej rozpoznáme a podáme jeho konstituční lék, může se uzdravit a žít plnohodnotný život. Proto jsem si dnes vybral tento lék/osobnost. Věřím, že řada žen se v něm identifikuje a přihlásí se… a tak může být snadno zachráněna… A hlavně okamžitě přestaňte brát hormonální antikoncepci, než bude pozdě!

MUDr. Tomáš Lebenhart