Drobné aktuality

drobne-aktuality1.pngSpíše pro odlehčení: Minulý týden a podruhé dnes mi volala paní z velké farma firmy a vehementně mi nabízela vakcíny za super ceny. V prvém případě šlo o chřipku - což považuju za  úděsné i vzhledem k tomu, že vlna chřipek evidentně zkončila. Jasně jsem z hlasu pocítil energii to prodat a narvat do pacoušů za každou cenu - vžyť nám to tu projde a budem to muset vyhodit. Pikantní na akci bylo navíc, že mě dáma chytla v při dopolední ordinaci a já tam byl sám a tak jsem hovor přijal v přítomnosti své klienty (což dělám jen výjimečně, intuitivně). Řek jsem jí, sorry, to bude minuta. A taky byla (ani ne). Když paní z firmy domluvila: Řekl jsem silným hlasem s očima upřenýma na v yděšenou klientku (s níž jsem zrovna řešil následky po očkování):  "JÁ NA OČKOVÁNÍ SERU!" A ukončil jsem hovor. 

Dnes dopoledne, opět samotinký ve svém ofisu, přijal jsem další úlisnou nabídku, tentokrát proti klíšťové encefalitidě, neboť jaro už je tady... Rovnou začlala kalkulovat jaký by byly fajn ceny při odběru různých množství a v podstatě už rovnou probírat logistiku... Byl jsem v tu chvíli sám. Jen ona a já... Fakt byste rádi věděli, co jsem povídal? Ale no ták... Ujišťuju vás, že jsem si to vychutnal. Na závěr jsem jí úmyslně staromódně řekl: "A zapomeňte na mě, osobo!" Připadal jsem si trochu jako "kolega Strossmayer" (M. Kopecký) v seriálu Nemocnice na kraji města, když tlefonoval s vrchní ortopedickou ségrou (Janžurovou)...:)) A taky jsem letmo dnes zahlédl novou reklamu na toto očkov& aacute;ní (jedno z nejnebezpečnějších pro mozek), kde sledujeme příšernou rudou Karkuly s košíčkem, jak kráčí hvozdem - a komentář zní: Proč s Karkulkou nejdou její rodiče? Nejsou očkováni proti klíštěti! To cituju možná nepřesně... ale tak nějak.

Dnes při véče doma jsem poslouchal rádio. Paní primářka Martina Vašáková (nebo snad Vašátková) brebentila v tom symslu, že v ČR momentálně není k dispozici vakcína proti tuberkulóze. Uklidňovala obyvatelstvo dobrou zprávou, že se jedná o náhradním dovozu z Polska. V krátkém vstupu nechtěně proflákla dvě zajímavé okolnosti. 1) Dánská firma, která k nám vakcínu tradičně expedovala, sdělila, že se naše republika s nízkou očkovaností proti tbc stala pro ni ekonomicky nezajímavou (...a tak nás klidně nechá vychcípat na tuberu) a 2) Vakcína neochrání před tbc, může pouze zmírnit její průběh. Takže máme zůstat v klidu. Já oso bně v klidu jsem. Vy? :)

Le.