Covid a homeopatie

Jednou z vícero možností jak, léčit vážnější průběh infekce, kterou svět ne-li vymyslel, tak alespoň pojmenoval Covid 19, je i homeopatie. Mimo Citomixu (Guna) a Oscilla a Influenzina 15 (Boiron), pro podporu protivirové imunitní aktivity, je zde Gelsemium zejména pro neuro-psychické příznaky včetně vyčerpanosti. Novinkou (pro mne alespoň) je homeopatický lék z byliny JUSTICIA ADHATODA BASAKA (Boiron 7CH – v našich lékárnách nově na recept).

Krátký popis hlavních symptomů: Dobrý na počátku zánětu dýchacích cest. Úzkost, malomyslnost, přecitlivělost k zevním vlivům, nechuť mluvit. Ztráta chuti a čichu! Horká, plná těžká hlava. Slzení, vodnatá rýma s kýcháním. Bledý obličej s temnými kruhy pod očima. (Zde přidat Ferrum phosphoricum 9, nebo Schusslerova sůl č. 3), suchý bolestivý kašel, sevřený hrtan a hrudník, chrapot…

Ve velmi vážných stavech (jen spíše informačně, teoreticky) by mohl pomoci hom. lék CAMPHORA.
Hlavní ukazatele stavu: Oběhový kolaps, se studeným potem a cyanózou (nafialovělý nádech kůže), na zvracení, zvracení, strach ze smrti. Vystupňovaná dechová nedostatečnost. Možnost křečí. Rychlý, sotva hmatatelní (nitkovitý) puls. Extrémní slabost, silné vodnaté průjmy. Tíseň na hrudi.

Takové stavy jsou na JIPkách, doma vzácně. Camphora by mohla vývoj zvrátit…pak další intenzivní léčba včetně malých dávek kyseliny acetylsalicylové (Aspirin 100 mg 2x denně) pro prevenci plicních sraženin. Takový pacient patří samozřejmě do nemocnice. Realita tak těžkých hospitalizovaných pacientů je přes veškerou péči a techniku – velmi často smrt.

Další možnost, jak rychle a efektivně pomoci nemocnému s běžným průběhem Covidové infekce (jakékoliv) je AUTOPATIE z vařeného dechu (www.autopatie.cz) nebo alespoň opakované akutní autopatie ze sliny. Můj web – Autopatie – Technika akutní autopatie. Dle některých autorů může pomoci i autopatie ze 4. čakry nebo klasická ze 7 čakry (rána 5). Dávkování a způsob aplikace je věcí homeopate, resp. autopata.

Vím, že pro laika (včetně běžných lékařů) nezasvěcených do informační léčby je tento text tak trochu džungle. Ale třeba to alespoň pro někoho může být zdroj inteligentní pomoci a pro nemocného reálná naděje se rychle a bez následků uzdravit, resp. přežít…
                                             
MUDr. Tomáš Lebenhart