Chřipka a antibiotika

Milí přátelé. Jistě byste rádi vy i vaši blízcí zůstali zdraví i v tomto chřipkovém období. Informace z oficiálních (tedy farmaceutických) zdrojů jsou nedostatečné a hlavně chybné. Očkování oslabuje imunitní systém a před chřipkou nikoho spolehlivě neochrání. Naopak. Zaznamenal jsem asi deset případů, kdy se po takovém očkování rozběhlo vážné nervové onemocnění nebo autoimunitní celoživotní proces (roztroušená skleróza, epilepsie, lupus erytematodes). Opravdu to není legrace. U predisponovaných osob vakcíny mohou spustit tato i jiná vážná, invalidizující onemocnění. Za 30 let své praxe jsem se o tom na vlastní oči přesvědčil mnohokrát a totéž opakovaně slýchám od svých kolegů, praktikujících celostní medicínu, nebo alespoň majících otevřené oči… jak tedy zdravě posílit imunitní systém, abychom neonemocněli zimními virózami?Za prvé odložit strach. Ten stojí nejvýše na stupnici oslabení obranyschopnosti. Pokud se bojíte (i o své děti), přitahujete svými představami přesně to, čeho se bojíte. Tvoříte realitu. Jinak to nebude. Je třeba se naladit na zdraví, ne na nemoc. Myslete na ty, kteří neonemocněli! Ne na ty nemocné, jak vám to vnucují sdělovací prostředky i lékaři. Je zde však velmi účinná informační pomoc v podobě homeopatického léku OSCILLOCOCCINUM. Vím, znáte, psal jsem o něm… Dnes vám však vysvětlím jeho účinek, abyste dobře pochopili co se v organizmu děje. To vám pak značně posílí imunitu i psychicky. Pokud jste v obraze, jste v klidu, pokud ne, vládne strach…

Tak tedy. Vnikne-li virus přes dýchací sliznice do krve, ihned je spuštěn alarm a imunitní systém pracuje k jeho zničení. Množí se bílé krvinky specializované na zabíjení virů, začne tvorba protilátek. Vyšší tělesná teplota tento obranný děj urychluje a posiluje. Na virový antigen (něco jako čárkový kód) se nalepí bílkovinná protilátka a vytvoří se tzv. imunokomplex. Tyto velké molekuly je třeba rychle z krve odstranit. To dělají proteolytické enzymy. Takto probíhá přirozený proces uzdravení. Viry v tom ovšem také umějí chodit. Mají tendenci se přimykat ke kapilárním stěnám a obalovat se fibrinem. To je taková maskovací síťka. Využívají k tomu velmi chytře bílkoviny svého hostitele - tedy naše. Protilátky tak považují fibrin za vlastní tkáň (což také je) a nenapadají tak viry skryté pod ním. A opět enzymy dokážou fibrinovou skrýš rozpustit a tak odhalit viry buněčným zabíječům. A nyní k Oscilu. Ten je vyroben z rozkládajících se buněk jater a srdce jisté kachny. Jde o to, že obsahuje informace o spoustě proteolytických enzymů. Při jeho podání se mnohonásobně zvýší jejich produkce v našem těle. Ty pak rychle a efektivně rozloží (proteolýza je rozklad bílkoviny) fibrinové úkryty virů i vytvořené imunokomplexy. Ty, pokud nejsou včas odklizeny, působí ve tkáních tvz. autoimunitní nemoci. Problém na celý život a zaručený zisk firem vyrábějících chemické léky.

A nyní k takzvané léčbě lege artis - tedy dle pravidel farmakoprůmyslu. Paralen, Brufen a další antipyretika zpomalí a sníží popsané obranné děje. Viry tak získávají čas na zabydlení se a průniku do buněk. Virus v buňce je vážný problém, neboť dokáže změnit genetickou informaci v chromozomech ve svůj prospěch. To pak způsobuje jeho i doživotní přítomnost v těle s tvorbou toxinů, které způsobují únavu, poruchy nálady, vyšší teploty, revmatizmus, i rakovinové bujení. Jde o to, aby se tak nestalo a imunita je rychle z krevních cest odstranila. Z tohoto hlediska jsou látky tlumící teplotu přísně zakázány! Další průšvih představují chemická antibiotika. Nejenže viry nezničí (zabije pouze slabší doprovodné bakterie a hlavně ty nám užitečné ve střevě), ale tím, že sníží množství infekce v krvi, způsobí odvolání imunitního poplachu a viry pak mají skutečně zelenou. Při opakovaném podávání silnějších antibiotik se systematicky deptá inteligentní imunitní systém a nemocný se ocitá ve spirále stále větších zdravotních problémů… Velmi vás varuji před neuváženým braním těchto tzv. léků. Pokud užíváte např. Oscilo, rychle se uzdravíte a vaše imunita bude i nadále silná. Proti chytrému nepříteli je třeba bojovat stejně chytrými prostředky. V prevenci postačí půl tubičky 1x týdně v léčbě pak 2x až 3x denně. Alternativou k Oscilu (fi. Boiron) je GUNA FLU (fi. Guna), které rovněž obsahuje homeopatické informace o proteolytických enzymech. Navíc má informace o chřipkových virech, Echynacei, aconitu, beladoně a mědi. Takže působí komplexně protichřipkově + protikřečově (výhodné u malých dětí se sklonem k febrilním křečím). Také Phlogenzym je vhodná pomoc. Zde jsou potřebné enzymy v naturální hmotné formě. Význam mají i vysoké dávky přírodního vitamínu C. Např. Flavocel od fi. Energy. Ayurvéda má Immun tea (čaj), tradiční čínská medicína bylinné směsi posilující slezinu (centrum protivirové imunity) a odvádějící z těla negativní energie, které otevřely infekci cestu.

Nyní máte potřebné informace. To je pro vás důležité. Prosím, mějte se rádi a věřte v přirozené schopnosti vašeho těla a mysli. Chemie by se měla používat ve stavech ohrožení života. To by měl posoudit lékař. Samostatně myslící a skutečně odpovědný lékař.

MUDr. Tomáš Lebenhart