Po příjezdu do Barberynu dostaneme klíče od pokojů a prosím ještě neodcházejte. Provedu Vás areálem, abyste věděli, kde co je. Poslíčkové Vám mezitím odnesou kufry k Vašemu pokoji. Od 12 do 14 je oběd.

Odpoledne proběhnou konzultace u lékařů podle rozpisu, a pro některé léčba léčba, pro některé až další den.

Sejdeme se druhý den po příjezdu večer ve 20.00 a řekneme vám všechny podrobnosti k pobytu.

Aktuální informace budeme dávat na nástěnku.

Vytvoříme whats appovou skupinu.

Konzultace u lékaře

Lékařka s vámi probere zdravotní potíže, předepíše oleje na masáž, obklady na zahradu, léky, akupunkturu, později procedury.

Prvních několik dní je většinou jen základní léčba, která je po celou dobu pobytu stejná. Po další konzultaci se k tomu mohou přidat různé speciální procedury. Další konzultace budeme domlouvat společně pro skupinu těch, kterým překládáme. Ostatní (anglicky mluvící) si prosím další konzultace domlouvejte sami s lékařkou.

Po konzultaci si ve zdravotním centru domluvíte pravidelný čas léčby a akupunktury. Dostanete kartičku, kde je napsané číslo pacienta a dále tam budou napsané zvláštní procedury s datem. Číslo pacienta si zapamatujte, budou ho chtít vědět v zahradě, u koupelí, na akupunktuře (najdou podle něj to, co vám lékařka předepsala).

Léky

se vyzvedávají každý den po 15. hodině v poličce u zdravotního centra, je u nich rozpis, jak se mají užívat (u hodin je uvedeno a.m. (dopoledne) nebo p.m. (odpoledne)). Jsou ve formě odvaru (pije se polovina láhve večer v 18h a 2. polovina ráno v 6 hodin), kuliček (zapíjí se teplou vodou, termoska je v pokoji), prášku (nasype se do teplé vody, malé hrnky a lžičky jsou v pokoji), elixíru (menší lahev, ta se odnese do jídelny a užívá se polévková lžíce po obědě a po večeři, zůstává v jídelně na stole), případně nějaké další speciální léky, oleje.

Ve zdravotním centru si můžete říct o olej proti komárům (citronela) a olej, který se používá po štípnutí (hnědý).

Léčba – začíná vždy přesně

Na léčbu se chodí ve spodních kalhotkách a šátku na léčbu (ten dostanete po 1. konzultaci). Kalhotky na konci pobytu nejspíš vyhodíte, protože budou zničené od oleje.

1. Masáž
Masérka si pro vás přijde do zdravotního centra (Health Centrum) a odvede Vás do své místnosti, kde probíhají masáže: nejdříve v sedě hlava a záda, potom vleže na zádech obličej a nakonec synchronní masáž celého těla na zádech, na bocích a na břiše. Nakonec poklepávají tělo pytlíky s bylinkami.

2. Zahrada (garden)

Potom Vás masérka odvede na zahradu, kde si lehnete na lehátko, počkáte, až k vám přijde milá dívka, zeptá se vás na číslo pacienta. Za chvíli přinese různé obklady, kterými vás obloží, přikryje prostěradlem a budete tam ležet asi 20 minut. Potom to z vás všechno sundá a ukáže vám, kam máte jít ke koupelím.

3. Bylinková koupel (herbal bath)

Nejdříve půjdete do sprchy (protože budete od oleje a různých obkladů), dostanete misku s přírodním mýdlem (aby se nezničil účinek toho, co jste měli na kůži), umyjete se, je tam také normální tekuté mýdlo či šampon, tím si můžete umýt vlasy. Dostanete ručník. Pak půjdete naproti do vany, kde si sednete do bylinkové vody a další milá dívka vás bude polévat (asi 10 minut). Po skončení dostanete nový čistý šátek.

Parní lázeň (steam bath)

Po prvních několika dnech je možné mít místo polévaní bylinkami parní lázeň, tu předepisuje lékařka. Je to vyhřátý dřevěný válec, ze kterého vám kouká hlava. Odvede vás tam masérka po masáži, před tím, než pak půjdete do zahrady. Po zahradě už se jdete jen osprchovat a nemáte koupel.

Napařování obličeje (Face stem)

Ve stejné místnosti jako parní lázeň je možné také napařování obličeje (ležíte na břiše a pod obličejem je hrnec s teplými bylinami), předepisuje lékařka.

Jídelna

Součástí léčby je také strava. Na stole má každý svou cedulku s číslem pokoje a popisem, co má mít speciálního k jídlu (určitý džus k obědu, k večeři, polévka k snídani, někdy nějaké speciální zeleniny, čaje). V jídelně je dietní lékařka, která vám může poradit, vysvětlit, dohlíží na dodržování toho, co máte předepsané. Dohled se týká především těch, kteří chtějí zhubnout. U všech jídel jsou cedulky, co to je, a u některých je červeně not for control diet. To znamená, že ti, kdo chtějí hubnout, by to neměli jíst, nebo jen ve velmi malé míře (podle ajurvédy se při hubnutí nemá jíst nic z mléka).

Na ceduli v jídelně jsou napsané časy stravování (včetně dopoledního džusu a odpoledního čaje). Snídaně a obědy jsou formou bufetu, večeře jsou servírované (kromě středy a soboty, kdy je bufet).