Autopatie z dlaně

Přichází období zimy… nabízím velmi snadnou pomoc, která dle mé zkušenosti funguje na rozhraní zdraví a akutní virózy. Pokud máme pocit, že do těla přichází infekce, okamžitě jednáme. Sebeobrana má smysl, pokud ji neodkládáme.

Jedna z možností je i akutní autopatie ze sliny, tak jak je popsaná v článku Technika akutní autopatie. Zcela nouzově můžeme použít i dlaň, z které uděláme misku, jako při pití ze studánky. Jdeme k umyvadlu, pustíme studenou vodu a nasmrkáme si do ruky. Pak ruku-misku strčíme pod proud vody a asi 10-20 vteřin proplachujeme. No a pak si mokrou dlaň přiložíme na čelo, jako když kontrolujeme, zda nemáme teplůtku nebo se velmi podivujeme… A tuto proceduru děláme opakovaně, třeba 10x denně. Fakt to funguje. Pokud nemáte rýmičku, nevadí. Nasajete z dlaně vodu do nosu a pak ji vysmrknete.

Vzpomínám si, že můj otec toto dělal denně ráno v koupelně už v padesátých letech (což už si pamatuji) a nikdy (což si také pamatuji) nepodléhal infekcím. Kde to vzal, se ho již nezeptám…

Tomáš Lebenhart