Autopatie – dynamická metoda

Tato (zmodernizovaná) samoléčebná metoda je, tuším, asi 17 let na světě. Je krásná a dosud ve vývoji. Poslední dobou se osměluji a doporučuji, pokud je to vhodné z hlediska projevů nemoci, k různým neotřelým kombinacím. Myslím si, že pokud zachováme autorství, tak kombinace zdrojů patologie nemůže být na závadu. Pouze doporučuji začít nízkými potencemi, tedy prolitou vodou, a moc to nehnat nahoru, neboť účinek může být hluší a širší…

Výsledky jsou slibné. Sám jsem jednou zkusil kombinaci střevního obsahu a moči. Naředil, převařil, třemi litry vody prolil, čelo zkropil - takový křest… A docela to se mnou v řádech hodin zamávalo. Bylo mi slabo a blbo. Pak se to v průběhu dne zlomilo a bylo dost dobře. Rozhodně to mělo větší grády než pouhá stolice.

To vám musím ještě povědět… Já občas diskutuju s kamarádem, svérázným léčitelem u dobrého jídla. On rozvíjí vlastní způsob autopatie, ale to nebudu zveřejňovat. Co však s úsměvem zveřejnit mohu, je jeho terminologie. Onehdá jsme se v Plzni na Americký nad thajskými nudlemi dohadovali nad nejvhodnějším pojmenování stolice. Tato debata proběhla před tím i mezi Jirkou Čehovským a mnou. Stolice je vyloženě blbý slovo… na tom jsme se celkem shodli. Střevní nosoda? Není to přesný a navíc tomu skoro nikdo nerozumí… cože střevního? „Což střevní obsah. To bude asi to pravý ořechový“, navrhuju, poučen porodním otcem té krásné slečny. Kámo řekl s plnou pusou: „No, já tomu říkám hovno.“ „Jo táák“, užasnul jsem. „Jak jednoduché…“ „No jo…“ a zamíchal si nudle vidličkou. „Počkej, a to takhle říkáš i klientům, jo?“, ptám se naivně. „No jasně. Normálně hovno jim řikám. A oni tomu hned rozuměj.“

No tak to vidíte a já si tu lámu hlavu… Zkouším třeba prodechnutou vodu neinformovanou hovnem, zkouším prodechnutou moč, slinu s čímkoliv, prodechnutou, převařenou vodu nainformovanou krví… Jedna klientka s těžkou anemií si to velmi pochvalovala, ale po asi měsíci to vzdala, protože jí bylo velmi nepříjemné se denně píchat. Tak dělá dál jen vařený dech a prý už to není ono.

Na Zbraslavi mistři před časem zdokonalili autopatii z dechu. Voda se prodechne po té, co se dotyčný celičký zadýchá po fyzické činnosti (dřepy, kliky…). Pak foukne. Nazvali to autopatie z uštvaného dechu. Má dobrý vliv na sportovní výkony zejména. Tak mě jen napadlo - což takhle uštvaná stolice… Hledám, hledáme… Třeba AUTOPATIE, ona mladice udělá nějaký evoluční krok – k oblažení nemocných, jež ji laskavě přijmou.

MUDr. Tomáš Lebenhart