Akutní autopatie pomocí vroucí vody

akutni-autopatie-pomoci-vrouci1.pngJako velmi efektivní se ukazuje při zvládání akutních nemocí autopatická metoda, jež je z principu účinnější zejména při infekčních stavech.

Na nerez polévkovou lžíci plivneme nebo smrkneme. U malých dětí odebereme nově vybaleným kapátkem slinu či jiný sekret. Mezitím v rychlovarné konvici převaříme vodu. Pak nad umyvadlem pomalu vyplachujeme lžíci vroucí vodou - viz foto. Zbytek vody ze lžíce aplikujeme obvyklým způsobem na čelo. Je však třeba chvili počkat, až voda vychladne. Množství prolité vody je dobré postupně zvyšovat. Možno aplikovat několikrát denně.  
Le.

Dnes se u mě zastavil na kus řeči klient, který je velmi samostatný v provádění autopatie a vymyslel tuto formu. Dnes mi ze svých zkušeností poradil dlší zlepšení - a totiž při lití vroucí vody na lžíci vdechovat uvolňující se páru. A radí lít více z výšky, tedy z prudka. Začít od asi dvou deci a po cca decce stoupat až k 1,5 litru, což je plná konvice. Aplikovat nejen na čelo, ale i do úst - vlažnou vodu ze lžíce.

Le.