3 případy z dnešní ordince

Včera dopoledne (25.5.15) přijeli rodiče s dvěmi dětmi ve věku 3 a 5 let. Tříletá holčička přestala po Hexe mluvit. Je uzavřená a mívá záchvaty vzteku. Očkování proběhlo asi před rokem a půl. Pediatr to nijak s očko. nespojoval, což je běžná praxe. Zaměřují se pouze na zarudlou kůži po vpichu. Pětiletý chlapec po vakcíně MMR neustále zahleněný a co hůř, rozvinula se u něj tzv. precepční dysfázie. Prostě nechápe dobře, co mu říkáte... opět v očkováním nespojeno. Doporučen psycholog a dětský psychiatr. A máme přece antibiotika...

Za pár hodín sedmdestátiletý muž. Naletěl na klamavou reklamu a nechal se 2.3.15 přeočkovat proti klíšťové encephalitidě.

15.3. se rozvinul bez jakéhokoliv podnětu silný rudý horký otok pravé nohy. Nemohl došlápnout. Ortoped mu něco píchal do kotníků. Bral antibiotika a 3 brufeny denně. Měsíc. Pak se těžký zánět přestěhoval do pravé ruky. To trvalo asi týden. Pak se zanítila levá noha. Další antibiotika. Přesto CRP vzrůstalo na 65 t.č. Dostal Zovirax.

Shrnuto: Absolutní tápání vědecké medicíny. I tomuto muži se vysmáli, že ho napadlo si potíže spojit s očkováním. Přitom v příbalovém letáku, kde je zlomek pravdy, tyto komplikace jsou uvedeny.

MUDr. Tomáš Lebenhart