Milé cestovatelky a cestovatelé

Již za necelý měsíc se octneme v ráji. Pokud byste se chtěl někdo setkat osobně ještě před odletem, zvu vás na Den zdraví, který se koná 21. října v Praze u Arkád u metra C Pankrác. Budu na dni zdraví celý den, ale navrhuji se potkat v 15.30 u podia, kde budu od 15 hodin rozdávat různé ceny.

Přijďte si užít pohodovou sobotu! Ochutnáte mnoho dobrých nutričně výhodných potravin, které lze i zakoupit. Využijte nabídky odborného poradenství z mnoha oblastí zdraví (např. vyšetření zraku, glykemie, křečových žil, kožních znamének nebo svalové síly, spánkovou poradnu, poradnu pro děti s kily navíc i „nejedlíky“). Můžete si nechat změřit tělesné parametry, vyzkoušet si různé druhy cvičení, udělat testy zdatnosti a samozřejmě se poradit s odborníky ze STOBu. Těšte se také na módní přehlídku sportovních podprsenek, na zajímavé recepty s ochutnávkou a kvíz o ceny.

Den zdraví se koná zdarma 21. října 2023 v Konferenčním centru City v Praze 4 u Arkád od 10 do 17 hodin. Bližší informace na www.stob.cz.

https://www.stob.cz/cs/den-zdravi

Zájemcům nabízíme setkání přes zoom v neděli 29. října od 19 do 19.30

Přesné pokyny k odletu pošleme cca týden před odletem, nyní posíláme informace o Barberynu a ajurvédě – v 1. příloze, ta je nejdůležitější.

Protože jsme velká skupina – budou se o vás starat 4 lektorky

Iva Málková tel. 608834816 Hanka Drábková tel. 777 326 100

Jarmila Jelínková 602335716, Hanka Mikulková tel.722430866

Vízum

V brzké době vás bude kontaktovat pí Čedíková kvůli zhotovení víza. Co je nutné mít s sebou!!!!!!!!!!!!!!!! Vízum (nezapomeňte si ho pak vytisknout a též vezměte pojištění léčebných výloh). Nezapomeňte si vzít pas, který musí mít platnost 6 měsíců po návratu.

Informace k ajurvédě

V příloze posíláme další informace k ajurvédě. Kdo nemá čas to přečíst, nevadí, vše na místě vysvětlíme, případně si materiály vytiskněte a vezměte s sebou. Vytiskněte si zejména druhy léčby, abyste se, pokud vám některá z nich bude předepsána, měli možnost o ní dočíst v češtině. Koho zajímá ajurvéda více, tak u nás vycházejí nejvíce knihy od Davida Freje - některé jsem vloni zanechala v knihovně na Srí Lance.

Barberyn

Do Barberynu přijedeme dopoledne. V autech si řekneme základní informace. Po příjezdu vás provedeme po resortu, naobědváte se, a někteří půjdou dle rozpisu týž den k lékaři a na procedury, někteří další den.

Co budete potřebovat s sebou

V podstatě s sebou nic nepotřebujete - takže budete mít asi poloprázdný kufr a případně ho doplníte na Srí lance zajímavými nákupy.

Co potřebujete z oblečení:

Opravdu lehké!!!!!!!!!!!!!!! nejlépe bavlněné oblečení (je zde vlhké teplé počasí) - v resortu není potřeba nic noblesního, většinu času strávíte v lehkém oblečení - šaty přes plavky, lehké šaty, sukni, lehké kalhoty, šortky apod. do jídelny, šortky či cokoliv jiného na jógu, pantofle na přecházení po resortu, lze i bosky, na výlety – sandály, šortky, sukně, do chrámů je třeba něco přes ramena.

Vezměte i něco, co nevadí, když si to případně zničíte červeným olejem při masážích (kalhotky, tričko).

V resortu je krejčí a můžete si nechat za levný peníz něco ušít.

K dispozici je v resortu šátek na zahalení po léčbě, ručníky v pokojích i na pláži a u bazénu, šampon, mýdlo, podložka na cvičení jógy, fen, deštník. 

Chůze po pláži - sandály, crosky, bosky

K jídlu nic nepotřebujete - vše je v resortu.

K dispozici je stále na pokoji termoska s teplou vodou, která se při ajurvédě doporučuje. Pokud si nedovedete představit pobyt bez kávy, tak si vezměte s sebou vlastní kávu (je zde varná konvice). Kromě hlavních jídel - snídaně, obědu a večeře se podává dopoledne džus z čerstvého ovoce, odpoledne čaj a drobné občerstvení - sušenky, přes den se pije teplá voda z termosky.

Další potřebné věci

Vezměte si krém na opalování, případně po opalování. Krémy na tělo apod. jsou součástí léčby - budete naolejováni po celou dobu.
Komáři - postarají se uklízeči. Pro případ poštípání doporučujeme vzít fenistil gel.

Na Srí lance jsem během minulých let zanechala české knihy většinou s tématem hubnutí a o ajurvédě.

Peníze - v podstatě nic nepotřebujete - pouze na dárky do svých domovů (čaj, koření, ajurvédské krémy, pasty, léky, masky…), poradíme.

Doplatek

Máte zaplacenou cca třetinu pobytu na Srí lance - 2/3 platby  provedete na místě kartou nebo v hotovosti. Ověřte si, kolik peněz můžete jednorázově ze své karty vybrat. Berou karty Visa a Master card.

Pozornosti - doporučení, ale samozřejmě je to na vás, jak budete spokojeni, nic není povinné. Sri Lančané se na vás moc těší, odvedou vzornou péči i bez všimného, ale leckdy člověka těší udělat radost potřebným.

Resortu dáváme za skupinu české sklo.

,,Na všimné dvěma masérkám" - doporučujeme cca 10 dolarů pro každou po týdnu pobytu a na závěr dle vašeho uvážení (10-20 dolarů), a případně nějakou pozornost z Čech - oplatky, bonbony, čokolády, žvýkačky, propisovačky - z čokolád mají lékaři i masérky ohromnou radost.

Pro lékaře - pokud chcete udělat radost, tak nějakou pozornost z Čech, je zvykem případně na závěr peníz cca 30 - 50 dolarů

a vezměte si drobné dolary!!!!!!!!!! je jich vždy nedostatek, pokud chcete dát něco uklízečům, personálu u bazénu (ne eura v mincích).

Pro personál v zázemí prosíme od každého 20 dolarů – vybere Iva a Hanka,

rozdělíme to pro organizační personál (4 lidi), pro lidi v recepci (5 lidí), recepční v Health centru, personál v kuchyni, v lékárně apod. Uděláte tím mnoha lidem radost a vrátí se vám to - dostanete pokoje hned po příletu a půjdete na oběd, velké většině lidí nechají v den odletu pokoje až do pozdního večera (jinak je zvykem opustit pokoj ve 12 hodin), i poslední den budete mít stravování zdarma. Pouze v případě, že někdo bude ubytován ve vašem pokoji, vám přenesou věci k někomu od nás do pokoje. Přilétáte dopoledne a odjíždíte v cca 22 hodin večer, takže si prodloužíte pobyt o téměř dva dni.

Tyto vybrané peníze předáme hromadně.

Měna

Na letišti nebo pak v hotelu si můžeme vyměnit jejich měnu. Ale lze většinou platit dolary nebo eury. Ve větších obchodech se dá platit kartou, v menších nikoliv. V resortu není bankomat.

Také budou cca 2 hodiny času na letišti v Dubaji při cestě zpět, kde lze také utrácet.

Internet - je zdarma v recepci a ve většině pokojů. Pokud by vám něco nefungovalo – mají tam počítačového experta jménem Shrimal, který vám pomůže zprovoznit mobil, počítač apod.

V některých zásuvkách je třeba redukce, kterou vám zapůjčí.

Počasí

Teplé, vlhké, občas zaprší - deštník je k dispozici na pokoji.

Program v Barberynu – v ceně

V nabídce programu Barberynu jsou kurzy vaření 1x týdně, každý den 2-3x denně jóga, 2-3x týdně výlety.

Nordic walking

Podél moře jsou krásné procházky – večerní s nádhernou přírodní scenérií - západy slunce, doporučujeme si vzít do kufru hole na nordic walking, dva páry jsou na místě k zapůjčení.

Terapie

V sanatoriu má každý svého lékaře. Před zahájením léčby se dělá podrobnější anamnéza. Pokud máte nějaké důležité výsledky vyšetření, vezměte s sebou zprávu v angličtině nebo i v češtině. Pokud máte výsledky laboratorních vyšetření (cholesterol apod.), vezměte si je s sebou. Také chtějí znát názvy všech léků, které užíváte. Na základě diagnózy z jazyka, tepu, vaší konstituce vám bude doporučena optimální léčba. S lékařem se během pobytu setkáte několikrát a na závěr vám budou dána doporučení i léky na doma. U lékaře bude pro potřebné zajištěn překlad.

Procedury mají stále stejný postup (synchronní masáž, zábal, teplo – polévání vodou z bylinek, nebo parní lázeň), takže tam není třeba překládat – ale samozřejmě budeme kdykoliv k překladu k dispozici.

V případě dotazů volejte na můj telefon 608 834 816, ohledně pojištění, víz apod. pí Čedíkové.

Mnoho informací ke Srí Lance najdete na webových stránkách www.stob.cz pobyty zahraniční včetně mnoha fotek z minulých pobytů, reportáže apod.

https://www.stob.cz/cs/sri-lanka-6-11-22-11-2023-se-specialni-slevouPokud byste měl někdo nějakou zajímavost, kterou chcete ukázat ostatním, vezměte s sebou - v Barberynu je k dispozici dataprojektor

  • Kontakt  na sanatorium

  • Barberyn Ayurveda Resorts
    Sri Lanka 

  • Phone  - +94 11 5732889       
                   +94 34 2276036
    E-mail  -  barbrese@slt.lk

Zdraví Iva Málková a Hanka Drábková